Zájemců o práci po Vánocích výrazně přibylo, získat vysněnou práci ale stále lze

Zájemců o práci po Vánocích výrazně přibylo, získat vysněnou práci ale stále lze

Konec starého roku a příchod toho nového je pro mnoho lidí symbolickým signálem pro zásadní životní změnu. Někdo chce přestat kouřit, jiný začít sportovat. Mnoho lidí se rozhodne také pro změnu zaměstnání, obzvlášť když v tom stávajícím už nejsou spokojení. Personalisty nejžádanějších firem proto hned po Novém roce čeká hodně práce. Více uchazečů o práci ale zároveň znamená větší konkurenci.

„Aktuální zkušenost potvrzuje, že mnoho zájemců o novou práci opravdu čekalo až na nový rok. Jen za první lednový týden k nám dorazilo tolik životopisů, jako za celý loňský prosinec. Konkurence je tak násobně vyšší, než před pouhým měsícem. Nicméně zkušení odborníci se o uplatnění bát nemusí. Zajímavých nabídek je na trhu stále dost,“ říká Pavla Absolonová z personálního sektoru developerské společnosti Ekospol a zoologické zahrady v Táboře.

Developerská společnost Ekospol, která dlouhodobě patří k lídrům rezidenční výstavby, nyní hledá vhodné lidi hlavně na post hlavního inženýra projektu, vedoucího technických dozorů, technický dozor velké bytové výstavby či manažera klientských změn. „Letos oslavíme třicet let na trhu, během nichž jsme dokončili na 60 velkých rezidenčních projektů, které změnily mnohé části Prahy. Jen letos chceme na trh uvést další čtyři projekty s celkem 1500 byty. Naši noví zaměstnanci se do jejich výstavby ihned zapojí a nesmazatelně se tak zapíší do historie hlavního města,“ zdůrazňuje generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec a dodává, že Ekospol v Praze a okolí vlastní na půl milionu metrů čtverečních stavebních pozemků, na nichž připravuje výstavbu přes 7000 nových bytů za více než 35 miliard korun.

„Schopní odborníci s neotřelými nápady se u nás velmi rychle prosadí. Příležitost vtisknout tvář celým novým čtvrtím, které v hlavním městě stavíme, je velkou motivací. Jedním z největších projektů je chystaná transformace, nyní zanedbaného bronwfieldu na Zličíně nedaleko metra B, v novou moderní městskou čtvrť s dvěma tisíci byty a občanskou vybaveností. Podílet se na takové proměně je ambicí mnoha stavařů, ale splnit jim ji dokážou jen ti největší developeři s dlouholetou tradicí,“ dodává Korec s tím, nejschopnější lidé, kteří svou odbornost prokazují i nadstandardními pracovními výkony, snadno v Ekospolu dosáhnou na milionové roční mzdy.

Zajímavé pracovní uplatnění nabízí i táborská zoologická zahrada, která nyní hledá vhodné uchazeče na pozici pracovníka zásobování a logistiky, údržbáře či ošetřovatele zvířat. „O práci se zvířaty a navíc na čerstvém vzduchu sní mnoho lidí, ne vždy se ale podobná nabídka na pracovním trh objeví. Proto by zájemci o některou z těchto pozic v zoo neměli příliš váhat a poslat životopis co nejdříve. Na nové kolegy čeká nejen zajímavá a zodpovědná práce, ale také mnoho ohrožených druhů zvířat. Tak blízko, jako zaměstnanci zoo, se k nim nikdo jiný nedostane,“ láká zájemce o práci v zoologické zahradě Absolonová.

Zdroj informací

EKOSPOL a.s. a NejBusiness.cz

Datum

21. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.338 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál