Český technologický startup SoftVision od svého založení v roce 2018 vyvíjí software, který řeší výzvy v oblasti algoritmického obchodování a zdravotnictví s využitím umělé inteligence (AI). Startupem vyvinutý tradingový systém je několik let používán na obchodování kryptoměn v rámci SoftVision fondu. Ten od svého spuštění v lednu 2018 dokázal znásobit kapitál více než 40x. Výrazně tak překonal růst ostatních kryptoměn včetně Bitcoinu, jehož cena se za stejné období “pouze” ztrojnásobila.
Celkové množství prostředků obchodované v rámci SoftVision tradingového systému přesáhlo ke konci minulého roku 750 mil. korun. Strategie SoftVision fondu bude využívána novým regulovaným fondem p-hat, jehož spuštění se plánuje v únoru 2022. Vyvinutý plně automatizovaný tradingový systém nevyžaduje žádné lidské zásahy a je tím pádem schopen obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Výrazně tak omezuje prostor pro lidskou chybu a úsudek ovlivněný emocemi.
Jedním z hlavních projektů startupu je systém automatizovaného algoritmického obchodování s využitím umělé inteligence, který je aplikován na trading kryptoměn. Tento systém začal vyvíjet zakladatel SoftVision Petr Fiala už v roce 2015. Po jeho úspěšném otestování a obchodování kryptoměn s vlastními prostředky založil v červnu 2018 technologický startup SoftVision. Celé řešení je založeno na analýze časových řad a predikování budoucího vývoje ceny prováděném pomocí neuronových sítí.
„V SoftVision obchodujeme s kryptoměnami skrze naše řešení již více než čtyři roky. Po celou dobu od spuštění máme vyčleněný tým, který řešení dále zlepšuje a pokračuje ve vývoji, ověřování a testování nových strategií algoritmického obchodování. Vyvinutý systém prokázal během let svou robustnost a jeho výsledky překonaly Bitcoin i celý kryptoměnový trh. Během turbulentního roku 2021 jsme dosáhli před započtením poplatků na zhodnocení téměř 250 procent,“ říká Petr Fiala, CEO a zakladatel SoftVision a dodává: „Od roku 2018 výsledky našeho tradingu dosáhly zhodnocení takřka 4600 procent a připsali jsme si pouze jeden kvartál ve ztrátě. Oproti tomu Bitcoin měl za stejné období sedm ztrátových kvartálů. Na tyto výsledky budeme chtít navázat v rámci připravovaného fondu p-hat, jehož spuštění plánujeme během února tohoto roku.“
SoftVision od jara 2019 vykonává správu majetku srovnatelnou s obhospodařováním (alternativní fond dle § 15 ZISIF), a díky tomu se externím investorům otevřela možnost podílet se na výsledcích tradingového systému. V únoru 2022 tým SoftVision připravuje spuštění regulovaného fondu p-hat, který navazuje na působení fondu SoftVision. P-hat bude využívat stejný tradingový systém prověřený čtyřmi lety obchodování na volatilních trzích kryptoměn, ale nebude oproti fondu SoftVision omezen v maximálním množství prostředků, které může mít pod správou, čímž umožní širšímu okruhu kvalifikovaných investorů podílet se na tomto úspěšném tradingovém systému.
„Alternativní fond nám velmi dobře sloužil v počátcích našeho fungování, kdy většina našich investorů byla z okruhu rodiny a známých. Nyní jsme přerostli možnosti, které nám poskytoval alternativní fond a dospěli do velikosti, kdy je založení regulovaného subjektu přirozeným a nezbytným krokem pro dlouhodobé fungování, který nám umožní být důvěryhodným partnerem pro naše investory,“ komentuje Petr Fiala. „Cítíme, že v poslední době není obraz kryptoměnových fondů vždy úplně pozitivní. Proto je v tomto ohledu potřeba být o krok dále před konkurencí a nabízet investorům zázemí a fondové struktury, které jsou v investičním prostředí v zahraničí standardem. Zároveň máme ambici zaujmout vedle domácích investorů i ty zahraniční,“ dodává Petr Fiala.
SoftVision fond využívá řešení, které nevyžaduje žádné lidské zásahy a samo si na základě dat vyhodnocuje tradingové signály, které dokáže bez jakéhokoliv lidského zásahu obchodovat. Díky tomu výrazně omezuje prostor pro lidskou chybu a úsudek ovlivněný emocemi. Tradingový systém je schopen díky algoritmizaci obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a zároveň je možné jeho strategii zpětně testovat na datech z minulých let, čímž je zajištěna stabilita.
Technologický startup SoftVision je také aktivní v sektoru zdravotnictví s produktem AIDoctor, který rovněž využívá umělou inteligenci. Toto řešení plánuje SoftVision dále rozvíjet a nabízet nemocnicím.
Aktuálně se více než desetičlenný tým skládá z vývojářů, datových analytiků, odborníků na umělou inteligenci, strojové učení a trading. Tým SoftVision plánuje mít do dvou let více než 25 zaměstnanců.
Soft Vision s. r. o. a NejBusiness.cz
21. ledna 2022
Opavský strojírenský výrobce OSTROJ rozšířil strategickou spolupráci s americkou společností Oshkosh...
Od srpna mají klienti Komerční banky, Monety a Air Bank možnost vkládat hotovost do téměř 800 sdílených...
Konica Minolta reaguje na stále rostoucí počty hackerských útoků a potřebu maximálního zabezpečení IT...
BILLA zahájila v červenci výstavbu své první celodřevěné ekologické prodejny v rámci střední a východní...
Brněnská skupina Authentica loni poprvé překročila půlmiliardový obrat, který meziročně vyrostl na celkem...
V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...
Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...
Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...
Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...
onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....