Investiční fond PFFL zahájil výstavbu domovů pro seniory, plánuje vybrat miliardu

Investiční fond PFFL zahájil výstavbu domovů pro seniory, plánuje vybrat miliardu

V minulém roce spuštěný investiční fond PFFL se úspěšně rozrůstá. Na konci roku 2021 získal do svého majetku první investiční nemovitost, a to apartmánový komplex v Plzni v hodnotně 126 milionů korun. „V první polovině roku 2022 fond připravuje akvizice prvních domovů pro seniory. S aktuálními výsledky jsme spokojeni. Ukazuje se, že zaměření fondu na výstavbu domovů pro seniory investoři oceňují a stal se nově součástí jejich investičního mixu,“ říká Martin Fojtík, pověřený poradce fondu PFFL, který předpokládá aktuální čistý výnos fondu mezi 5 až 6 %.

Demografický vývoj v České republice je zřejmý – počet lidí starších 65 let se za čtyři roky rozroste o 250 tisíc. Aktuální kapacita domovů pro seniory nebo domovů se zvláštním režimem nebude stačit. Proto vznikl investiční fond PFFL, který plánuje vybrat miliardu korun v následujících čtyřech letech. A hned po zahájení činnosti fondu se povedlo od investorů získat částku, která zaručuje rozjezd řady projektů.

Akvizicí apartmánového komplexu v Plzni vše začalo. V roce 2022 se připravují další plánované nákupy fondu. „Domov Seniorů Holice disponuje 185 lůžky a má již svého nájemce. Dále se bude jednat o Domov Seniorů v Lázních Bohdaneč se 126 lůžky, který právě prochází rekonstrukcí. I tento domov má zajištěného nájemce, kterým je společnost ALZHEIMER HOME GROUP. Očekávaný roční výnos u těchto projektů je přes 6 procent,“ prohlásil Martin Fojtík.

PFFL také zahájil přípravu na výstavbu nových domovů pro seniory, jedná se o dva objekty. „Stavby máme naplánované, pozemky vlastníme. Celkově by se jednalo o více než 250 nových lůžek. Současně zvažujeme nákupy několika dalších domovů pro seniory v atraktivních lokalitách. Aktuálně probíhají ekonomické analýzy objektů, abychom se mohli správně rozhodnout,“ dodal Martin Fojtík, pověřený poradce fondu PFFL.

„Jsme rádi, že záměr našeho fondu investory oslovil. Klasických nemovitostních fondů jsou v Česku spousty, ale naše zaměření je unikátní. Působíme na trhu, který má obrovský růstový potenciál, což zajišťuje investorům velmi dobré výnosy.“

Zdroj informací

PFFL a NejBusiness.cz

Datum

18. ledna 2022

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.5625 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál