Future Farming bude v lednu reprezentovat Českou republiku na Světové výstavě v Dubaji

Future Farming bude v lednu reprezentovat Českou republiku na Světové výstavě v Dubaji

Společnost Future Farming se od soboty 15. ledna představí na Všeobecné světové výstavě Expo v Dubaji. Future Farming bude organickou součástí českého projektu Město budoucnosti, která bude ve druhé polovině ledna hlavním tématem České republiky a českého pavilonu.

Projekt Město budoucnosti vznikl na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu a agentury Czech Trade. Je zaměřen na nové progresivní technologie pro chytrá a udržitelná města. "Ministerstvo ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem, agenturou CzechInvest a časopisem Forbes pečlivě vybíralo nejinspirativnější české nápady a technologie, jejichž cílem je dosáhnout přívětivější budoucnosti ve městech. Jsme pyšní, že Ministerstvo našim farmám v projektu přisoudilo roli producenta udržitelných potravin a že na EXPU můžeme reprezentovat Českou republiku. Vize Future Farming je od začátku postavena zejména na myšlence udržitelnosti,” říká spoluzakladatel Future Farming a průkopník pokročilé aquaponie Michal Fojtík.

Přírodní zdroje nejsou nevyčerpatelné

Podle sdělení organizátorů výstavy je udržitelnost klíčovou oblastí zájmu Spojených arabských emirátů, a proto je také jedním ze tří hlavních témat dubajského EXPA. “Tady nad vším opravdu přemýšlí a ví, že zdroje jsou vyčerpatelné. Proto je mottem výstavy „Connecting Minds, Creating the Future,“ tvrdí Jiří František Potužník, generální ředitel účasti České republiky. Podle Potužníka jsou si v Dubaji vědomi, že i jejich přírodní zdroje včetně ropy či zemního plynu jednou dojdou a již nyní hledají nějaké jiné alternativy.

Představení před 2 milióny návštěvníky

“EXPO je pro nás skvělou příležitostí seznámit širokou veřejnost i potenciální obchodní partnery s naší technologií pokročilé aquaponie. Podle sdělení pořadatelů by výstavní areál mezi městy Dubaj a Abu Dhabí mělo ve druhé polovině ledna 2022 navštívit přibližně 2 milióny lidí, takže to bude naše největší zahraniční prezentace,” míní Michal Fojtík.

O inovativní zemědělství je na Blízkém Východě velký zájem

Podle spoluzakladatele Future Farming Spojené arabské emiráty v současné době hodně investují do inovativních forem zemědělství. “Zatím se na Blízkém Východě shlédli nejvíce v hydroponii. Ale naše pokročilá aquaponie je z pohledu udržitelnosti ještě o level výš, protože nepoužívá žádná umělá a syntetická hnojiva. Takže jsem zvědav na jejich reakci,” říká Michal Fojtík, který bude součástí české vládní delegace, která v Dubaji projekt Města budoucnost představí v týdnu od 24. ledna.

EXPO Dubaj

EXPO Dubaj, historicky první EXPO konané v regionu Středního východu, je největší světovou výstavou letošního roku. Původně se mělo EXPO uskutečnit od 20. října 2020 do 10. dubna 2021, ale kvůli celosvětové pandemii koronaviru byla organizace výstavy o rok odložena. Odklad akce nic neubral na její přitažlivosti. Během 6 měsíců konání výstavy pořadatelé očekávají celkem 25 miliónů návštěvníků.

City For The Future

Projekt Město pro budoucnosti (City For The Future) je multioborová prezentace českých řešení, která mohou vylepšovat města a municipality ve světě. Cílem je podpora exportu a služeb určených k rozvoji chytrých měst. Iniciátorem projektu jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Projekt je dále realizován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem pro regionální rozvoj a agenturou Czechinvest.

Future Farming

Společnost Future Farming je první česká firma, která se zabývá komerční výstavbou vertikálních zemědělských farem. Firma staví své know how na pokročilé aquaponii. Nejvýkonnější metodě vertikálního zemědělství, která spojuje pěstování zeleniny s chovem ryb. Základními výhodami vertikálních farem Future Farming jsou zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí.

Zdroj informací

Future Farming s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

16. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4496 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál