P3 Logistic Parks pronajala 99 000 m2 skladových prostor v nizozemském Echtu

P3 Logistic Parks pronajala 99 000 m2 skladových prostor v nizozemském Echtu

P3 Logistic Parks, dlouhodobý investor, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí, uzavřel dlouhodobou nájemní smlouvu s mezinárodním retailovým řetězcem v parku P3 Echt v jihovýchodním Nizozemí. Park je jedním z nejudržitelnějších developerských projektů v portfoliu P3 a zároveň první forwardový kontrakt v Nizozemí.

P3 koncem loňského roku získala areál o rozloze téměř 100 000 m² a obratem ho pronajala jedinému nájemci, významnému obchodnímu řetězci. P3 Echt je součástí Businesspark Midden-Limburg v obci Echt-Susteren poblíž německých a belgických hranic, a má tak strategicky výhodnou polohu pro retail. Logistický park se skládá ze čtyř srovnatelných jednotek, z nichž každá se dělí na skladové prostory, mezanin a kancelářské zázemí. Celkem P3 Echt tvoří 84 877 m² skladových prostor, 12 685 m² mezaninu a 1 376 m² kancelářských prostor. Leasingovými agenty P3 byly společnosti Cushman & Wakefield a Bridgegap.

S pomocí nizozemských realitních agentů Knight Frank, Dentons a C2N koupila P3 logistický park v Echtu od developerské společnosti Dokvast Projects B.V. formou forwardového kontraktu uzavřeného v říjnu 2020 s plněním v prosinci 2021. Společnost Heembouw zahájila development na konci roku 2020 a výstavbu P3 Echt dokončila závěrem listopadu 2021.

S cílem získat ekologickou certifikaci na nejvyšší úrovni BREEAM Outstanding podnikla P3 zásadní kroky v oblasti udržitelnosti parku – zejména v režimu sledování emisí CO2, monitorování spotřeby vody a nakládání s odpady, využití solárních panelů, energeticky úsporné osvětlení, a také citlivý přístup k okolní flóře a fauně. P3 Echt je tak nejudržitelnějším developerským projektem P3 v Evropě.

„Tento kontrakt je pro P3 velkým úspěchem, jelikož jsme byli schopni skvělému nájemci zajistit 99 000 m² prakticky okamžitě po dokončení výstavby a uzavření forwardového kontraktu. Hladký průběh projektu svědčí o správném vyhodnocení rizik a predikci realizace projektu. Do budoucna proto zůstáváme ohledně příležitostí, jako je tato, optimističtí. Nadále se budeme zaměřovat na akvizice v lokalitách se slibným potenciálem v regionech s vysokou poptávkou ze strany nájemců,“ říká Otis Spencer, CIO společnosti P3 Logistic Parks.

„Pronájem P3 Echt byl náš první větší projekt v Nizozemí, který zároveň ukazuje enormní potenciál udržitelných developerských projektů. P3 Echt je navíc největším pronajatým projektem spekulativní výstavby v Nizozemí za posledních 15 let. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo vybudovat tak rozsáhlý a zároveň vysoce udržitelný a inovativní park, který vyhovuje potřebám mezinárodních firem,“ říká Léon Vié, ředitel P3 v Nizozemí a Belgii.

P3 v Nizozemí aktuálně vlastní a spravuje celkem 7 logistických parků, které si pronajímají firmy jako jsou Greenyard Fresh, Jumbo, Yamato, Karl Rapp and Cargotech.

Zdroj informací

P3 Logistic Parks s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

15. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3662 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál