Kariérní změna během čtyř měsíců? Digitální akademie je vstupenkou do světa IT

Kariérní změna během čtyř měsíců? Digitální akademie je vstupenkou do světa IT

Vzdělávací organizace Czechitas nabídne na začátku roku 2022 novou životní výzvu 64 ženám z Prahy. Již 11. semestr odstartují intenzivní kurzy Digitální akademie, které jsou skvělou příležitostí pro změnu kariéry a přechod do atraktivní sféry informačních technologií. Vybrané zájemkyně projdou čtyřměsíčním kurzem, kde kromě znalostí a nových dovedností získají podporu zkušených mentorů, možnost kariérního poradenství a propojení s IT firmami.

66 % absolventek po ukončení kurzů Digitálních akademií najde uplatnění na juniorních IT pozicích, a to i přesto, že předtím pracovaly v odlišných oborech. Jednotlivé části akademií se aktualizují podle současných potřeb na trhu práce s pomocí kvalifikovaných lektorů. „Pomáháme ženám získat sebevědomí pro vstup do IT a posílit diverzitu ve firmách“ říká Johana Kučerová, regionální manažerka Czechitas Praha.

Czechitas v Praze nabídnou na jaře Digitální akademie ve dvou specializacích: Data a Front-end vývoj. Akademie zaměřená na data naučí ženy pracovat s databázemi, číst a vizualizovat data nebo programovat v jazyce Python. Po absolvování kurzu se mohou stát junior BI analytičkami nebo junior analytičkami. Uplatnit se na pozici junior front-end vývojářek pak budou moci po absolvování další Digitální akademie se zaměřením na web. V té se účastnice naučí programovat webovou stránku pomocí HTML a CSS skriptů a ovládnou rovněž základy algoritmizace, UX a programování v Javascriptu.

Akademie kromě samotné výuky nabízí kariérní poradenství, rozvoj komunikačních a prezentačních dovedností, exkurze u partnerských firem a reálný hackhathon. Své projekty ženy prezentují na Galavečeru před odbornou porotou. „Za pouhých několik měsíců studia jsem se hodně posunula, dokážu vytvořit věci, které jsem si dříve ani neuměla představit. Digitální akademie mi dala základy k práci v oblasti datové analytiky a posunula mě nejen z technického hlediska, ale také i mentálně. Dnes vím, že všechno je možné, pokud se do toho člověk dostatečně opře. Je to nesmírně náročné, ale ten pocit stojí za to“ říká absolventka datové akademie Anežka Macháčková.

Od roku 2016 proběhlo 35 Akademií ve čtyřech regionech ve specializacích data, web a testování. Během 10 semestrů Czechitas přivedlo na trh přes 480 absolventek na juniorní IT pozice.

Zdroj informací

Czechitas z.ú. a NejBusiness.cz

Datum

6. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2579 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál