Krize v dopravě vrcholí, i konkurenti si půjčují řidiče

Krize v dopravě vrcholí, i konkurenti si půjčují řidiče

Vážná situace v osobní dopravě přináší i netradiční řešení. Příkladem může být Českolipsko, kde BusLine MAD Česká Lípa zapůjčil tři své kmenové řidiče společnosti ČSAD Liberec, aby už pokud možno nedocházelo k rušení autobusových spojů z důvodu chybějících zaměstnanců.

„Všichni tři zapůjčení řidiči jsou velmi zkušení, rychle se na nové trasy zaučili. Nejsložitější bylo v období mezi svátky zvládnout všechny právní náležitosti zápůjčky, musely se vyřešit i otázky odpovědnosti či odlišných kolektivních smluv zaměstnanců. Ale kde je vůle, tam je i cesta a zajištění dopravy pro cestující je pro nás vždy prioritou. Konkurence nekonkurence,“ komentuje neobvyklý postup Vladimíra Vyhnisová, generální ředitelka skupiny BusLine.

Zapůjčení řidičů hodnotí i předseda představenstva ČSAD Liberec Martin Bobek: „Pomoci skupiny BusLine si nesmírně vážím, významně nám to pomáhá se zvládáním situace. I přesto jsme však nebyli schopni ani dnes odjet 100 % spojů. Každý den přibývá do izolace či karantény vyšší počet řidičů, než jsme schopni získat ze všech dostupných zdrojů. Krok skupiny BusLine vnímám jako významný signál i směrem do budoucna, třeba se naskytne situace, kdy budeme moci tuto vstřícnost oplatit.“

Nedostatek řidičů nákladní i osobní dopravy je dlouhodobý problém a jednotliví aktéři na něj už od podzimu intenzivně upozorňují a vyzývají odpovědné instituce ke společnému postupu. Systémové potíže s nedostatkem řidičů se navíc aktuálně prohlubují s příchodem podzimní respirační vlny, a především s onemocněním Covid-19 i častými izolacemi a karanténami, často opakovanými.

Zdroj informací

BusLine, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

5. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2787 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál