DB Schenker urychluje elektrifikaci vozového parku díky spolupráci s Volta Trucks

DB Schenker urychluje elektrifikaci vozového parku díky spolupráci s Volta Trucks

Společnosti DB Schenker, globální jednička v logistice, a Volta Trucks, přední poskytovatel užitkových elektrovozů, uzavřeli partnerství. Cílem je urychlit elektrifikaci vozového parku logistické společnosti. Předběžná objednávka čítá 1 500 plně elektrických nákladních vozidel Volta Zero, což je dosud nejvýznamnější objednávka velkých nákladních vozidel s nulovými emisemi v Evropě.

„Cesta za uhlíkovou neutralitou je plná výzev. Partnerství s Volta Trucks nám umožňuje výrazně zvýšit tempo elektrifikace našeho vozového parku a investovat do ekologičtějších přepravních řešení. Je to velký krok kupředu k našemu cíli uhlíkově neutrální logistiky,“ komentuje partnerství Cyrille Bonjean, výkonný viceprezident pozemních přeprav společnosti DB Schenker pro Evropu.

„Společnost DB Schenker je pro nás velmi cenným partnerem. Naše spolupráce na jedné z největších evropských zakázek dokazuje důvěru, kterou mají globální distributoři v naše schopnosti,“ dodává Essa Al-Saleh, generální ředitel společnosti Volta Trucks.

Na jaře a v létě 2022 DB Schenker v rámci partnerství otestuje první prototyp kamionu Volta Zero. Testy budou probíhat v reálném provozu a vzniklé poznatky budou zapracovány do sériové výroby 1 470 nových vozidel.

Volta Zero s nosností 16 tun se zatím používá v evropských terminálech DB Schenker k přepravě zboží z distribučních uzlů do center měst a městských oblastí. Právě zde skvěle uplatní svůj inovativní design, který především zohledňuje bezpečnost a zároveň uhlíkově neutrální provoz. DB Schenker a Volta Zero společně prozkoumají možnosti využití této technologie pro potenciální rozšíření další nabídky.

Implementace vozidel bude zahájena na 10 místech v 5 zemích. V rámci partnerství se také vyvine specifikace pro dříve oznámenou 12 tunovou variantu Volta Zero a provede se testování s cílem urychlit nasazení vozidel a vyškolit řidiče.

Volta Trucks

Volta Trucks je globálním výrobcem plně elektrických užitkových vozidel. Sídlo společnosti se nachází ve Stockholmu, inženýrská činnost je řízena ze Spojeného království a výrobní závod se nachází v rakouském Steyru. Společnost má také obchodní týmy ve Francii, Španělsku, Itálii, Německu a Velké Británii.

Plně elektrická vozidla Volta Zero

Volta Zero je první plně elektrické 16tunové vozidlo na světě, které bylo navrženo pro městskou logistiku. Odlehčuje ovzduší v městských centrech a bere ohledy na životní prostředí. Dojezd vozidla je 150 až 200 km a při používání elektrovozu bude společnost schopna do roku 2025 snížit uhlíkovou stopu přibližně o 1,2 milionu tuny CO2.

Elektrokamiony společnosti Volta Trucks jsou navrženy s nejvyšším ohledem na bezpečnost. Návrh již od začátku počítal s elektrickým pohonem, což je velkou výhodou v bezpečnosti vozidel, řidičů a chodců. Díky odstranění spalovacího motoru sedí řidič vozu Volta Zero ve středu s mnohem nižší výškou sedadla než u běžného nákladního vozu. Kombinace spolu s konstrukcí kabiny ve stylu „skleníku“ poskytuje řidiči široký výhled v rozsahu 220 stupňů a minimalizuje nebezpečné mrtvé úhly. První prototyp Volta Zero byl představen v září 2020 a první vozidla by měla být v provozu u zákazníků v polovině roku 2022.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení - od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací.

Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2100 poboček ve vice než 130 zemí, kde dohromady zaměstnává téměř 77 tisíc spolupracovníků.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

5. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.1813 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál