FIXED Sense, který v říjnu uspěl na Indiegogo, už je v obchodech

FIXED Sense, který v říjnu uspěl na Indiegogo, už je v obchodech

Česká společnost FIXED.zone, dodavatel prémiového příslušenství pro mobilní zařízení, představila nejchytřejší přívěšek (tag) na trhu – FIXED Sense. Revoluční multifunkční tag, který ohlídá vaše osobní věci, slouží zároveň jako programovatelný ovladač pro chytrou domácnost. Vývoj a uvedení FIXED Sense na trh urychlila i úspěšná říjnová kampaň na globálním crowdfundingovém portálu Indiegogo.

„Obliba chytrých tagů mezi zákazníky raketově roste, do tohoto segmentu vstupují i zavedené značky. Ty však řeší pouze základní funkci, ochranu předmětů před ztrátou, pomáhají věci najít. Náš FIXED Sense je jiný, umí mnohem více. Vybavili jsme jej dvěma tlačítky pro ovládání chytré domácnosti a třemi dalšími senzory. Je jako švýcarský nožík, který má mnoho čepelí a pomůže uživateli v mnoha situacích. Sense potvrzuje, že ve FIXED umíme produkty i software kompletně vymyslet, realizovat i uvádět na trhy,“ uvedl Daniel Havner, spoluzakladatel společnosti FIXED.zone.

Chytrý přívěšek FIXED Sense funguje jako Bluetooth lokátor, který ve spolupráci s mobilním telefonem chrání a sleduje vše, co jeho majitel potřebuje – klíče, peněženku, batoh a cokoliv dalšího. Oproti klasickým lokátorům nabízí navíc senzor teploty, vlhkosti a dvojici programovatelných tlačítek, které lze použít například pro ovládání chytré domácnosti Phillips Hue nebo jiných zařízení. Vše lze nastavit podle vlastních představ v chytré aplikaci FIXED SMART na zařízeních iOS nebo Android.

FIXED Sense disponuje vynikajícím dosahem signálu až 60 m, vyměnitelná baterie v zařízení má výdrž až 12 měsíců. Na český trh je dodáváno zařízení v první fázi v černé a bílé barvě. Nabízí čtyři klíčové funkcionality:

1. Najde

Ztrácíte a zapomínáte důležité věci? Připněte si Sense ke klíčům, peněžence nebo dalším osobním věcem a kdykoliv můžete pomocí aplikace v telefonu prozvonit chytrý přívěšek. Upozorní na sebe hlasitým vyzváněním nebo diskrétním blikáním. Umí se ozvat, i když se vzdálíte z dosahu Bluetooth od hlídané věci. Upozorní tak třeba na peněženku zapomenutou na stole při odchodu z domova.

2. Chrání

Pohybový senzor při aktivaci upozorní alarmem i notifikací v telefonu vždy, když se přívěšek pohne. Stačí vložit Sense do zavazadla, nebo ho uchytit na kolo či motocykl. Pokaždé, když s danou věcí kdokoliv pohne, aplikace v telefonu vás upozorní. Dokáže také zaznamenávat změny pohybu u odpojeného Sense a zpětně zjistit, kdy přesně bylo tagem pohnuto.

3. Analyzuje

Senzory ukryté v chytrém přívěšku Sense po zapnutí měření v aplikaci informují, jaká je okolní teplota a vlhkost vzduchu. Nastavte si ideální interval, ve kterém se mají hodnoty pohybovat, a Sense vás upozorní, když dojde k překročení nastavených hodnot. Pohlídá tak například ideální teplotu v ložnici, nebo dá pozor, aby květiny v obýváku netrpěly vlivem suchého vzduchu. Naměřené hodnoty Sense zaznamenává v aplikaci SMART a později je umí přehledně zobrazit pomocí grafu v aplikaci.

4. Ovládá

Dvojice programovatelných tlačítek dělá z tagu FIXED Sense revoluční zařízení. Ve spolupráci s chytrým osvětlením Phillips Hue dokáže Sense ovládat jednotlivé žárovky ve vaší domácnosti. Díky spolupráci s předními výrobci zařízení pro chytrou domácnost se můžete v aplikaci FIXED SMART těšit na postupné rozšiřování nabídky kompatibilních výrobků.

Nespornou předností multifunkčního tagu FIXED Sense je i mobilní aplikace FIXED Smart, která je kompletně vyvíjená v České republice i v českém jazyce. Podporuje všechny mobilní telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS, navíc je kompatibilní s Apple Watch a SIRI. Aplikace umí při hledání tagu zobrazit, jak blízko a kterým směrem se tag nachází.

Klíčové vlastnosti Bluetooth lokalizačního čipu FIXED Sense Duo Pack

  • FIXED Sense je minimalistický – v průměru má pouhých 4,89 mm a na výšku 6 mm
  • Tlačítka s nastavitelnými funkcemi a 12 kombinacemi
  • Bluetooth 5.0 Low Energy s dosahem až 60 metrů
  • Multipoint – sdílení jednoho FIXED Sense s více uživateli
  • Vyměnitelná baterie CR2032 s výdrží až jeden rok
  • Průběžné OTA aktualizace
  • Nastavitelné vyzvánění – výběr z 10 melodií
  • Kompatibilita s Android 5.0+ a iOS 12.0+
  • Senzory teploty a vlhkosti vzduchu

Zdroj informací

FIXED.zone a.s. a NejBusiness.cz

Datum

2. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.8317 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál