Moderní doručovací boxy OX Point se vyrábějí na Vysočině

Moderní doručovací boxy OX Point se vyrábějí na Vysočině

V pelhřimovském závodě společnosti CONTEG vznikají doručovací boxy OX Point. Při použití nejmodernějších technologií tak roste za pochodu síť doručovacích boxů, která chce zásadním způsobem ovlivnit situaci na českém trhu.

Základním materiálem jsou plechy, které se založí do centrálního skladovacího systému. Výroba doručovacích boxů se skládá z několika procesů. „Prvním předpokladem pro vznik boxu je děrování, následuje ohýbání, sváření, broušení, bodování a lakování. Montáž je sedmým výrobním krokem, který celé dílo završuje,“ říká spolumajitel OX Point a šéf CONTEG GROUP Vít Voláček.

Díky sehrané práci zaměstnanců společnosti CONTEG a využití strojů německé výroby TRUMPF vypadá vše zdánlivě jednoduše. „Nyní vyrábíme 1,5 doručovacích boxů denně, chceme kapacitu ještě navýšit. Máme poptávku i od jiných zákazníků, ale nyní se zaměřujeme především na vybudování naší sítě OX Point, v rámci České republiky zatím plánujeme zprovoznit zhruba 1000 boxů ve všech krajích,“ sděluje Vít Voláček s tím, že klíčová je role operátorů CNC strojů. Na vybraných místech plánuje OX Point umístit i chlazené boxy pro úschovu potravin. Největším odběratelem chlazených boxů je společnost Rohlik.cz.

„Doručovací box se skládá z centrálního smart modulu obsahujícího dotykový displej a platební terminál. Zákazníci OX Pointu tak mohou za zboží zaplatit rovnou u boxu. Naše technologie umožňuje kapacitu schránek sdílet, jedná se tak o nezávislou síť otevřenou všem dopravcům a e-shopům. Nabízíme různé velikosti schránek, zároveň umíme vyměnit jednotlivé moduly boxů podle poptávky v dané lokalitě,“ říká Voláček s tím, že síť OX Point šetří peníze pro spotřebitele, e-shopy i dopravce.

„Díky spolupráci společností CONTEG a Payment4U dostanou koncoví zákazníci možnost využívat novou technologii, která posune celý trh o krok dále ve vyzvedávání zásilek a ušetří lidem čas a peníze. Věříme v konsolidovaný trh, jenž bude brzy v Česku realitou, ve které umí doručovat více konkurenčních firem společně do jednoho doručovacího hubu,“ říká ředitel OX Point Zdeněk Vacek.

OX Point

OX Point je česká nezávislá síť samoobslužných boxů pro všechny dopravce a prodejce. Síť počítá do konce roku s instalací 60 boxů a spolupracuje se společnostmi jako je Rohlik.cz, Česká pošta, Správa železnic nebo síť čerpacích stanic MOL. Boxy jsou určeny pro uložení běžných zásilek, možná je i služba vrácení zásilky. V další fázi OX Point plánuje spustit bezdotykové předávání osobních dokumentů. Jedná se o koncept smartcities, díky kterému je point schopen napojit se na systémy měst, umožňuje občanům přes tyto místa platit například městské poplatky. Část boxů je navíc vybavena chladící částí, která umožňuje uložení potravin. Firma do budoucna plánuje uvést na trh i vyhřívané boxy. Celý vývoj i výroba probíhá v České republice. OX Point má za cíl vybudovat silnou doručovací platformu s celostátním pokrytím a nabídnout kapacitu komukoliv kdo projeví zájem.

OX Point a.s.

Firma vznikla v roce 2020 unikátním spojením dvou samostatných technologických firem CONTEG Group a Payment4U. Nabízí na trhu logistických služeb pod značkou OX Point otevřenou síť plně automatických doručovacích boxů. Firma vyvíjí vlastní hardwarové a softwarové řešení samoobslužných boxů. Ambicí firmy OX Point je konsolidovat trh doručovacích boxů v ČR.

Zdroj informací

OX Point a.s. a NejBusiness.cz

Datum

1. ledna 2022

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2495 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál