Thein posiluje své kompetence ve vývoji software

Thein posiluje své kompetence ve vývoji software

J&T Thein SICAV, podfond Digital, oznamuje akvizici české společnosti Spark Tech Net specializující se na vývoj a podporu informačních systémů, mj. pro přední telekomunikační operátory. Skupina Thein Tomáše Budníka, pod níž dnes patří několik předních českých IT firem, tímto rozšiřuje portfolio o zkušené softwarové vývojáře a posiluje své kompetence v této oblasti. Společnost Spark Tech Net s.r.o v roce 2020 vygenerovala obrat na úrovni 35 milionů korun. Zakladatel společnosti František Brtna bude i nadále se skupinou Thein externě spolupracovat.

Akvizice přinese skupině Thein především pokročilou kompetenci ve vývoji softwaru a úprav existujících informačních systémů pro umístění do cloudu a datových center. Zároveň doplní dosavadní zkušenosti skupiny s dodávkami a servisem IT infrastruktury, koncových zařízení, kybernetické bezpečnosti, privátních 5G sítí a dalších oblastí, které již v portfoliu má.

V rámci rozšíření produktů a služeb bude Spark Tech Net postupně plně integrován do společnosti Síť skupiny Thein. S předním českým dodavatelem ICT infrastruktury, který se mimo jiné pouští také do budování privátních 5G sítí, budou nově spolupracovat na komplexních řešení pro klientské portfolio od infrastruktury po software development.

František Brtna, dosavadní majitel Spark Tech Net dodává: “Akvizice firmy skupinou Thein je jednoznačným oceněním naší společné práce v uplynulých letech a já za to jsem všem kolegům vděčný. Věřím, že předáme významné a do značné míry jedinečné kompetence v oblasti vývoje software, a že nám i skupině Thein akvizice přinese příležitosti pro budoucí růst. Společně začínáme pracovat na vybudování silného hráče na trhu moderních sítí nové generace.”

Tomáš Budník, majitel skupiny Thein k akvizici říká: “František Brtna a jeho tým je typickým příkladem společností, které na českém trhu hledáme. Tedy společnosti s neoddiskutovatelným know-how, existujícími pevnými vztahy se zákazníky, které mohou těžit z našeho investičního zázemí dosahu. Naší společnou úlohou nyní bude pomoci jejich technologií a know-how dostat se k dalším zákazníkům a využít i silné synergie v naší skupině.”

J&T Thein SICAV

Fond J&T Thein SICAV se zaměřuje na investice do technologických společností v oblasti ICT infrastruktury, kyberbezpečnosti a vývoje aplikací pro cloudová řešení v České a Slovenské republice. Fond vznikl partnerstvím technologického experta Tomáše Budníka, který je s 65% majoritním vlastníkem fondu a J&T Private Equity Group Ltd., která vlastní 35%. Fond vznikl v říjnu 2020. V portfoliu skupiny jsou společnosti Síť, Ponec, Cotring, Aitcom a další.

Spark Tech Net

Společnost Spark Tech Net se zabývá vývojem softwaru dle specifikace zákazníka a poskytováním dalších služeb v oblasti IT. Soustřeďuje se zejména na vývoj a podporu systémů, mj. pro významné telekomunikační operátory nebo systémové agregátory, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku. Těm Spark Tech Net poskytuje klíčovou podporu software vývoje, L3 supportu a datové migrace. Společnost je dlouholetým partnerem svých zákazníků, s nimiž od počátku své existence v roce 2012 spolupracuje.

Zdroj informací

Thein Investments s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

28. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1091 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál