Firmy se již od ledna začnou připravovat na vánoční sezónu 2022

Firmy se již od ledna začnou připravovat na vánoční sezónu 2022

Obchodníci se obávají pokračující krize v dodavatelském řetězci. Kvůli dalšímu možnému nedostatku zboží se tak již od ledna 2022 začnou chystat na vánoční období a další velké tržní příležitosti. Jejich cílem je pokrýt zájem svých zákazníků. Dodací lhůty zboží se totiž v některých případech mohou protáhnout až na jeden rok. Krize ve spotřebitelském řetězci s sebou přináší také zvýšené nároky na skladování, což mnohonásobně žene nahoru poptávku po automatizovaných skladových řešení.

Společnosti se již od ledna příštího roku začnou opět připravovat na další vánoční sezónu. Důvodem jsou dlouhé dodací lhůty. „Jsou dodavatelé, kterým se stále daří dodržovat rozumné termíny, ale většina z nich přistoupila k mnohdy i drastickému navýšení časů dodání,“ komentuje současnou situaci Miroslav Snížek, Sales Manager ve společnosti Element Logic.

Není výjimkou, že se na některé zboží musí čekat déle než jeden rok. Tato situace tlačí obchodníky k tomu, aby se co nejdříve zásobili zbožím. Se ztrátami ve výrobě se též pojí potřeba skladování již dodaných dílů, které nemohou být spotřebovány kvůli výpadkům dodávek jiných komponentů. Firmám tak vzniká mnoho komplikací. Kromě zvyšujících se nákladů se také potýkají s dlouhodobým nedostatkem skladových kapacit. Poptávka po nich stále roste, jen za minulý rok se v e-commerce zvýšila o 25 %.

Firmy tak hledají způsob, jak zboží optimálně skladovat. Výsledkem bude mnohonásobná poptávka po automatizovaných skladech již v lednu. Podle Element Logic by měl trh robotizovaných řešení v roce 2022 dosáhnout jedné miliardy korun. „Do nových i stávajících prostor zavádíme systémy AutoStore, které dokážou zredukovat plochu klasického regálového skladu o 30 až 40 %. Tato řešení dokážou i u současných skladů zvýšit kapacitu a rychlost vyskladňování až o 100 %,“ popisuje Snížek.

Element Logic

Element Logic je norská společnost, která se za posledních třicet let stala přední technologickou a intralogistickou společností. Navrhuje, implementuje a dodává širokou škálu automatizovaných a statických skladových řešení pro společnosti/firmy různých velikostí a různých odvětví v Evropě. Chytrá řešení zrychlují expediční proces. Robotická řešení a softwarové řešení pomáhají optimalizovat intralogistické procesy a současně velmi efektivně snižují náklady, čímž pomáhají společnostem dosáhnout vyšší ziskovost. Optimalizace skladů je možná pro všechny velikosti ve všech odvětví – od elektronických součástek, spotřební elektroniku, přes farmaceutika, po oděvy a sportovní vybavení.

Zdroj informací

Element Logic Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

28. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1721 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál