CBP: Začali od nuly a nelitují. Čtyři příběhy IT absolventů

CBP: Začali od nuly a nelitují. Čtyři příběhy IT absolventů

Stát se ajťákem je běh na dlouhou trať. IT obor je pro každého, kdo o něj má skutečný zájem. Nejde o magický talent, ale o píli, motivaci a pozitivní přístup…

„Sledujeme, kolik studentů po úspěšném absolvování našeho programu dokáže sehnat práci do šesti měsíců od konce kurzu. Náš průměr ze všech těch teď už 14 dokončených běhů je 91 %,“ říká úvodem Jana Večerková, zakladatelka programátorských kurzů Coding Bootcamp Praha.

Jan Jirsík: Změna je život

Jako dítě, trávil Jan Jirsík volný čas se svým strýcem, který se zabýval programováním. V té době ještě nevěděl, že právě to bude jeho vstupní branou do webového vývojářství. Se základami programování se Jan pak následně setkal i v rámci studií na Dopravní fakultě na ČVUT v Praze. Po roce života ve Velké Británii se vrátil do České republiky a ucházel se o místo řídícího letového provozu v Air Navigation Services. Místo toho se stal pseudopilotem a tuto práci si udržel téměř 8 let. Po nějaké době začal přemýšlet o změně a vášeň jeho mladých let se zdála jako proveditelný nápad.

"Nějak jsem čekal, až se stanu webovým vývojářem, a Coding Bootcamp Praha jsem viděl jako ideální příležitost,“ říká nynější vývojář ve společnosti Nano Energies. Program trval od září do listopadu a před koncem začal Jan pociťovat časový tlak na hledání práce. Tlaku nepomáhaly ani změny v rodině, které ho tlačily, aby od ledna nastoupil na stálé místo. Jeho jediný cíl získat práci vyústil první nabídkou, kterou vzal bez váhání. Věděl, že je jen otázka času, kdy si najde práci, která mu bude vyhovovat – věděl, že s větrem v zádech dostává nabídky dál. Čas přinesl své ovoce a Jan začal pracovat jako full-stack vývojář ve společnosti Nano Energies. „Když jsem jako junior začínal, byl jsem 100 % v kanceláři a doporučil bych to každému začátečníkovi, protože vám to dává šanci lépe se učit od kolegů,“ říká absolvent Coding Bootcamp Praha. Nyní si svou práci může zorganizovat podle sebe a má více času na rodinu.

Petr Stoklasa: Být kreativním

Petr Stoklasa neměl jasnou představu o své kariéře. V zahraničí pracoval jako pekař a skladník. Odjakživa chtěl mít prostor pro práci z domova i z kanceláře, přičemž by tvořil kreativní věci. Pochopil, že programování mu toto umožní, a to jen s notebookem v ruce. Také se mu líbila velká rozmanitost pracovních možností. V České republice našel jen několik nabídek studia programování a Coding Bootcamp Praha měl pěkné recenze a skvělý poměr ceny a kvality. „Samotný bootcamp byl zábavný. Stresoval jsem se jen tím, abych si co nejdříve našel práci. Dostal jsem šanci a využil ji,“ říká absolvent Coding Bootcamp Praha a současný zaměstnanec Factorio Solutions.

Tâm Lê: Brala jsem to jako práci na plný úvazek

Tâm se po čase na pozici asistentky generálního ředitele rozhodla pro radikální změnu. „Chtěla jsem si najít práci, kde budu pracovat s lidmi, ale zároveň budu mít čas pracovat sama na sobě,“ říká absolventka Coding Bootcamp Praha. Začala si sama vyhledávat online kurzy programování a díky tomu objevila právě tento druh bootcampu. Mohla se tak setkat s lidmi co mají stejné cíle a prožít si to na vlastní kůži. Od začátku brala kurz velmi vážně a všechen svůj čas investovala převážně do studia. „Bylo to velmi intenzivní. Tím myslím, že jsem musela vstřebat spoustu informací ve velmi krátkém čase. Tři měsíce mi utekly jako voda,“ hodnotí Tâm zpětně své zkušenosti z kurzu v Coding Bootcamp Praha. Přibližně měsíc po dokončení studia si našla svou první práci v IT jako frontend developer. Má zkušenosti jak s firmou kde měla na pomoc zkušeného mentora, tak i jako backend programátor ve startupu, kde se musela spolehnout především sama na sebe.

A jak to vidí zaměstnavatel? Peter Poulsen a Marek Stránský

Peter Poulsen je dánský softwarový inženýrem s více než 10 lety zkušeností. Svou společnost řídí z Prahy a přál rozšířit svůj tým. Bootcampové mentorství se mu zdálo jako skvělá příležitost najít zkušeného studenta pro budoucí spolupráci. Marek Stránský pracoval jako launching manager pro energetickou společnost a Coding Bootcamp Praha absolvoval v červenci roku 2021. Peter a Marek si padli do oka, začali spolupracovat a v současné době se podílejí na aplikaci pro festivalový systém v jedné z Peterových společností. Když Peter poprvé slyšel o bootcampu, byl trochu skeptický, jelikož tři měsíce, které program tvá, se mu nezdály jako dostatečně dlouhá doba, a přitom programování je obtížné.

Brzy však zjistil, jak bootcampovský model funguje. „Je to vlastně velmi dobrý koncept. Nejprve získáte lidi, kteří opravdu chtějí. Například v Dánsku, odkud pocházím, velmi často žáci předčasně ukončují studium, protože se jim do vzdělání nechce příliš investovat, nejen finance, ale i čas, energii…. Ale v bootcampu investovat musíte. A je to velmi, velmi intenzivní. Nezískáte sice seniorního odborníka, ale získáte někoho, kdo ukázal, že umí, že je ochoten se učit a dokáže zvládnout tlak, kterému vás tři měsíce vystavovali,“ říká Peter, zaměstnavatel Marka.

Coding Bootcamp Praha vybavuje studenty schopnostmi a dovednostmi, které jsou zapotřebí pro budoucí fungování v IT sféře – od návrhu webových stránek, přes základní kódování až po vytváření komplexních webových aplikací. Své studenty učí, jak kreativně řešit problémy reálného světa, studenti mají možnost osvojit si osvědčené postupy a vytvořit si kompletní portfolio, které budete moci prezentovat svým budoucím zaměstnavatelům. CBP vám umožní ponořit se do světa web developmentu ve třech fázích – Kodér, Programátor a Vývojář.

Zdroj informací

Coding Bootcamp Praha a NejBusiness.cz

Datum

27. prosince 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.1725 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál