Startup Cyrkl získává miliony na rozvoj a globální expanzi

Startup Cyrkl získává miliony na rozvoj a globální expanzi

Cyrkl, cirkulární odpadový ekosystém a technologicko-poradenská společnost, úspěšně zakončuje druhý rok své existence. Původně český startup nedávno získal prestižní cenu Deloitte Technology Fast 50 a umístil se tak na 2. místě v kategorii Growth Stars. Evropou však ambice Cyrklu nekončí. Díky získané podpoře ve výši desítek milionů korun může výrazně posunout svou chytrou zelenou platformu za hranice Evropy a rozjet globální expanzi.

Cyrkl dnes už více než 10 tisícům firem umožňuje napříč zeměmi prodávat, kupovat a identifikovat odpady a materiálové toky, čímž jim napomáhá k výrazným finančním úsporám, ale i k redukci CO2. Na největší digitální odpadové platformě v Evropě tak napomáhá přetvořit odpad na zdroje v souladu s principy cirkulární ekonomiky.

Budoucnost společnosti je v pokročilých technologiích a kompletní službě

"V tuto chvíli jsme nejsilnější ve střední Evropě, v blízké době však chceme vstoupit do 15 nových zemí. V příštím roce nás čeká expanze do Irska a Velké Británie, ale i za hranice Evropy. Naši službu bychom rádi rozšířili i do Spojených států a Kanady, kde vidíme v oblasti cirkulární ekonomiky velký potenciál", říká Cyril Klepek, zakladatel a výkonný ředitel Cyrklu. Aktuálně systém odpadového tržiště propojuje firmy pomocí algoritmů na základě pokročilé analýzy dat. „Nově plánujeme vylepšit rozšířit digitální tržiště tak, aby přes něj firmy vyřešily i veškerou související administrativu, finanční transakce, ale i logistiku,“ popisuje svou vizi Cyril Klepek.

Další rozvoj Cyrklu podpoří investice společnosti Kahikatea

Investici v řádu desítek milionů korun, která napomůže dalšímu rozvoji platformy Cyrkl, poskytne společnost Kahikatea, založená Milošem Krejníkem, mimo jiné také spoluzakladatelem úspěšného fintech startupu Qminers. Díky této investici se může Cyrkl věnovat nejen expanzi, ale i dalšímu rozvoji produktu.

Cyrkl se mohl doposud rozvíjet například díky investicím fondu Tilia Impact Ventures, zaměřenému na podporu společensky prospěšných podniků, za kterým stojí spolumajitelka vydavatelství Albatros Silke Horáková a spoluzakladatel coworkingové sítě Impact Hub Petr Vítek. “Těšíme se, že díky investici od od společnosti Kahikatea, posuneme produkt digitálního tržiště ke globální platformě, která díky chytrému zpracování dat propojí firmy z celého světa a přenese principy cirkulární ekonomiky do světa nakládání se zdroji”, říká závěrem zakladatel Cyril Klepek.

Zdroj informací

CYRKL Zdrojová platforma a NejBusiness.cz

Datum

25. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0878 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál