První ročník soutěže žáků základních škol ve znalostech ze světa financí má své finalisty

První ročník soutěže žáků základních škol ve znalostech ze světa financí má své finalisty

ČSOB dlouhodobě pomáhá školám s výukou finančního vzdělávání a kybernetické bezpečnosti. Základem programu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy jsou atraktivní přednášky pro školáky i učitele. Letošními novinkami jsou unikátní aplikace Filip a vůbec první ročník Filipovy olympiády finanční gramotnosti. Jejího krajského kola se zúčastnilo 157 škol z celé republiky – čtrnáct nejlepších postupuje do finálového kola.

„Nároky na vzdělávání žáků ve školách se neustále zvyšují. Do výuky se zařadila nová témata jako ESG, kybernetická bezpečnost a finanční gramotnost. Cílem uspořádání Filipovy olympiády od ČSOB je pomoci učitelům v těchto předmětech a seznámit děti se světem financí atraktivní a zábavnou formou. Kdo jiný by měl učitelům pomoct než ti, kteří se v této oblasti pohybují dnes a denně,” říká Stanislav Hötzl, expert na finanční vzdělávání v ČSOB.

Filipova olympiáda finanční gramotnosti zábavným způsobem testuje znalosti dětí v zacházení s penězi, hospodaření domácnosti, v oblasti moderních platebních metod i finančních produktů. Krajské kolo nové soutěže pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií probíhalo od 5. listopadu do začátku prosince v nové výukové aplikaci Filip – Poznej svět financí.

Děti postupně procházely celý vzdělávací program a na konci měly za cíl vyplnit závěrečný test. Do celostátního kola soutěže postoupila z každého kraje škola, která dosáhla nejvyššího průměrného počtu bodů na žáka. Čtrnáct pětičlenných týmů se utká ve finále, které se uskuteční na Den učitelů – 28. března 2022 v atraktivních prostorách centrály České národní banky. Vítězný tým bude oceněn tablety.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

20. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 2.0711 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál