Zapomeňte na webhosting. VPS je vynikající cesta k provozu webu

Zapomeňte na webhosting. VPS je vynikající cesta k provozu webu

Jestliže provozujete internetové stránky, nejspíše tuto situaci velmi dobře znáte. Ač je návštěvnost webu na průměrných hodnotách, odezva je velmi pomalá. Dokonce tak pomalá, že návštěvníkům velmi zásadním způsobem kazí uživatelský zážitek. Pokud jsou přitom vaše webové stránky e-shop, může jít o velký problém.
V konkurencí nabitém prostředí e-commerce totiž hrají roli i na první pohled marginální faktory. Jedním z nich může bezesporu být i pomalý web. A proč je váš web vlastně někdy bez zjevné příčiny pomalý?


Na vině je samotný princip webhostingu, na kterém většina webových stránek běží. V teoretické rovině jde o velmi dobrou službu. Za naprosto minimální poplatek totiž získáte místo, které se pro vaše internetové stránky stane domovem. Co si už ovšem spousta lidí neuvědomuje je fakt, že stejně jako vaše stránky, se jich na webhostingovém serveru nachází nejspíše další stovky. V případě, že se na jednom z těchto sousedních webů zvýší provoz, což je u jeho obvyklé obsazenosti naprosto běžné, mohou mít zvýšené nároky na server negativní dopad také na váš konkrétní web.

 Z toho jasně vyplývá, že webhosting není vhodný pro weby, jejichž stabilita je důležitá. Pokud je pro vás web zdrojem obživy, měli byste sáhnout po sofistikovanějším řešení, Tím je bezesporu VPS. Někdy také nazvané jako virtuální server. Funguje totiž na podobném principu, avšak s tím rozdílem, že VPS hosting vám výkon daného serveru garantuje. Výše popsaná situace, kdy vás omezí cizí webové stránky se zde tedy nemůže stát. To je velmi silný argument, pro všechny, komu na stabilitě jejich webu záleží.

Obstarat si vlastní virtuální server může být otázka několika chvil. Stačí kontaktovat českou společnost Faster CZ, která virtuální server nabízí v rámci svého špičkového datacentra. Poptávkový formulář můžete skrze webové stránky společnosti zaslat ještě dnes. 

Zdroj informací

Faster CZ a NejBusiness.cz

Datum

17. prosince 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1948 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál