Skupina ČSOB přejmenuje zelené produkty podle nařízení EU

Skupina ČSOB přejmenuje zelené produkty podle nařízení EU

Od 1. ledna 2022 se mění názvy produktů skupiny ČSOB podporujících udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Důvodem je sjednocení s terminologií nařízení EU. Například Zelená hypotéka se bude nově jmenovat Hypotéka na úsporné bydlení.

„V souladu s novými kritérii hodnocení finančních produktů danými EU Taxonomií jsme se rozhodli přejmenovat naši řadu zelených produktů. Podmínky produktů podporujících udržitelnost, dekarbonizaci a šetrný vztah k přírodě zůstávají pro klienty nadále zvýhodněné. Jejich nabídku plánujeme postupně rozšiřovat,“ uvádí Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Řízení úvěrů a společenskou odpovědnost.

Stávající a nové označení:

  • Zelená hypotéka – Hypotéka na úsporné bydlení
  • Zelená Půjčka na bydlení – Půjčka na úsporné bydlení
  • Zelený meziúvěr – Meziúvěr na úsporné bydlení
  • Zelená Autopůjčka – Půjčka na auta s čistou energií

Hypotéka na úsporné bydlení nabízí výhodnější úrokovou sazbu a levnější pojištění pro nemovitosti v energetické třídě A a B. Půjčka na úsporné bydlení, například na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaickou elektrárnu, má zvýhodněnou garantovanou sazbu pro všechny klienty až do výše jednoho milionu korun.

Meziúvěr na úsporné bydlení ČSOB Stavební spořitelny, zajištěný nemovitostí, lze využít pro všechny účely spojené s financováním energeticky šetrného bydlení v energetické třídě A nebo B. Půjčka na auta s čistou energií od ČSOB Leasing je určena motoristům, kteří si pořizují nové auto na elektrický, plug-in hybridní nebo vodíkový pohon. Součástí této půjčky je také balíček pojištění ČSOB Pojišťovny. Jde o mezi klienty oblíbený produkt, který podporuje k životnímu prostředí zodpovědnou mobilitu.

„Zájem klientů o naše „zelené“ produkty roste a chceme je dále nabízet. Označení „zelená“ k ČSOB patří a věřím, že v dohledné době se k němu budeme moci vrátit,“ dodává Richard Podpiera, výkonný ředitel zodpovědný za Segmenty ČSOB Skupiny.

Taxonomie udržitelných činností je nový klasifikační systém platný v EU, který pomáhá investorům a společnostem se zorientovat v činnostech nejvíce přispívajících k plnění cílů v oblasti životního prostředí. Nařízení o taxonomii je pouze jedním z celé sady souvisejících nástrojů, které dohromady tvoří rámec politiky udržitelných financí EU.

ČSOB i celá KBC skupina se aktivně hlásí k ambici udržitelného finančního systému, který přispívá k přechodu na klimaticky neutrální Evropu. ČSOB společně s dalšími bankami podepsala Memorandum České bankovní asociace pro udržitelné finance. Aktivně také působí v Komisi pro udržitelné finance, která se zabývá tím, jak mohou banky konkrétně přispívat k vytvoření podmínek pro udržitelný rozvoj Česka.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

16. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0514 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál