Emisi dluhopisů za 12 milionů skoupili investoři během dvou týdnů

Emisi dluhopisů za 12 milionů skoupili investoři během dvou týdnů

Kvalitní cenné papíry jsou velmi žádaným artiklem. Přesvědčil se o tom výrobce sklovláknobetonových prvků pro stavební sektor, společnost Cemento Design. Její dluhopisy v hodnotě 12 milionů investoři skoupili během pouhých dvou týdnů a expertní portál Dluhopisy.cz, kde byly dluhopisy v nabídce, ani nestačil uspokojit všechny zájemce.

Jaroslav Hájíček (majitel Cemento Design) podniká ve stavebnictví od roku 1994. Začal jako oborový malíř-natěrač a v roce 1999 zahájil výrobu sádrových štukatérských prvků a profilů. Po úspěšném startu začal dodávat své výrobky i do zahraničí a postupem času se stal lídrem na českém trhu. Když v roce 2012 a 2018 odkoupil dvě konkurenční společnosti, stal se největším dodavatelem sádrových a fasádních prvků v Česku a na Slovensku. V roce 2018 se rozhodl využít růstu poptávky po sklovláknobetonových panelech. Vymyslel unikátní výrobní linku, kterou nechal vyrobit u německého vývojového institutu a založil společnost Cemento Design s.r.o. Z vlastních finančních prostředků v kombinaci s investicí společnosti mCZECH industry společnost pořídila vybavení za zhruba 20 milionů korun (big-bag stanici surovin, mixéry na suché směsi i na beton včetně nanášecí linky a další) a se zahájením výroby v lednu 2021 dala o sobě vědět potenciálním zákazníkům.

Cemento Design má dnes již podepsané kontrakty v Česku (nemocnice v Ostravě, hrad s kostelem v Olomouci, projekt v Brně a před podpisem jsou zakázky Smíchov City v Praze nebo Nemocnice Pelhřimov), i v zahraničí (Švýcarsko, Polsko a před podpisem jsou projekty v Anglii).

„S pomocí dluhopisů dokoupíme části prototypu výrobní linky a technologie na výrobu sklovláknobetonových prvků, po kterých je v Evropě velká poptávka. Nová linka dopomůže ke zvýšení kapacity výroby o 1000 % oproti nynější ruční výrobě a zrychlí dodací procesy až na tři týdny z původních šesti.“ říká Jaroslav Havlíček, majitel Cemento design.

„Je zřejmé, že kvalitní projekty v kombinaci s perspektivním oborem, kterým je výroba stavebních materiálů mohou být na dluhopisovém trhu skutečným hitem. Osobně jsem během své kariéry snad ještě nezažil, že by se emise v hodnotě 12 milionů rozprodala v tak krátké době.“ dodal Ing. Jiří Mesároš, investor a majitel mCZECH industry.

Zdroj informací

Dluhopisy.cz a NejBusiness.cz

Datum

16. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0464 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál