Campiri pokračuje v digitalizaci karavaningu

Campiri pokračuje v digitalizaci karavaningu

Platforma pro pronájem obytných vozů z půjčoven i od soukromých majitelů Campiri pokračuje ve svém tažení za digitalizací karavaningu. Startup Lukáše Janouška, který již po deseti měsících nabízí nejširší nabídku obytných vozů k pronájmu na tuzemském trhu, kupuje portál Dokempu.cz. Ten spolupracuje se stovkami českých kempů, jejichž nabídku prezentuje přibližně milionu Čechů ročně. Součástí Dokempu je taktéž databáze tisíců kempů v České republice i zahraničí. Campiri spolu s portálem kupuje také prestižní ocenění kvality tuzemských kempů s názvem Kemp roku. Další zásadní novinkou je vstup platformy na polský trh. Ani tam se však firma neplánuje zastavit a ještě před začátkem příští letní sezony má ambici vstoupit do dalších středoevropských zemí.

„Ačkoliv karavaning zažívá v posledních letech nevídaný rozmach, myslím, že opravdový růst zájmu o svobodné a nezávislé cestování teprve přijde. Proto se nespokojíme pouze se zprostředkováním pronájmu karavanů, ale chceme být komplexní platformou zjednodušující všem dobrodruhům život. Spolu s akvizí Dokempu tak nad rámec etablované značky a velké komunity milovníků kempování kupujeme hlavně databázi tisíců kempů po celé Evropě. Ta nám ve spojení s naší technologií umožní vedle rezervačního systému pro karavanisty spustit také obdobnou verzi pro cestovatele mířící do kempu. Karavanisté pak dostanou možnost s obytným vozem rezervovat online i místa pro stání na svých cestách, aby nemuseli složitě bloudit a hledat volný kemp. Zkrátka nepřijdou ani samotné kempy. Díky spuštění online rezervací jim totiž budeme moci přivést nové zákazníky,“ odhaluje plány Lukáš Janoušek, zakladatel a CEO Campiri. Platforma zároveň plánuje rozšířit databázi o karavanová stání (takzvané stellplatzy) a místa pro glamping, tedy luxusní formu kempování.

Campiri v Polsku. Příští rok v dalších zemích

Po první úspěšné sezoně na českém trhu se Campiri rozhodlo rychle expandovat. První zemí je sousední Polsko, které CEO Lukáš Janoušek zná mimo jiné díky svému působení v českém startupu Twisto, kde působil jako CMO a akcionář. V Polsku již Campiri otevřelo pobočku, buduje tým a do konce ledna chce zvládnout první rezervaci. Stěžejní je však pro Campiri expanze i na další trhy. Již v příštím roce proto plánuje vstoupit do tří dalších zemí, jejichž analýzu firma nyní finalizuje.

Dokempu a ještě dál

Samotná doména ovšem není jedinou součástí, kterou Campiri spolu s akvizicí získá. Dokempu.cz má totiž za sebou 17letou historii, za kterou stihlo do své databáze zaznamenat přes 9 000 kempů z celé Evropy. Až tisícovka z nich se přitom nachází v České republice. Na tři stovky kempů následně s platformou spolupracuje a díky tomu má možnost prezentovat se až 350 tisícům návštěvníků měsíčně. „Neméně důležitou součástí je vedle databáze také blog plný obsahu, kde lze nalézt spousty článků na různá témata. Ať už se jedná o tipy na cesty, články o konkrétních kempech nebo pozvánky na události související s kempingem. Navíc získáme také soutěž Kemp roku, které vrátíme zašlý lesk i prestiž a do budoucna v ní vidíme velký potenciál,“ doplňuje Janoušek. Současně chce Campiri pro všechny stávající zákazníky a partnery ponechat všechny funkce tak, jak jsou. Přibudou ale další a v příštím roce navíc portál přejde na moderní technologickou architekturu, kterou využívá právě i Campiri.

Za deset měsíců lídrem trhu

Od svého spuštění začátkem letošního roku zvládlo Campiri pod svou střechu sdružit více než čtvrtinu ze všech půjčoven, které se na tuzemském trhu nachází. Nyní tak platforma nabízí přibližně 300 vozů k zapůjčení, což ji činí největším agregátorem obytných vozů k pronájmu v Česku. Před několika týdny navíc spustila připravovaný program peer-to-peer, tedy pronájem vozů soukromých majitelů, od kterého si do začátku další sezony slibuje až stovky nových obytňáků připravených pro zákazníky. Unikátnost celého programu tkví zejména v na míru šitém pojištění od pojišťovny UNIQA bez nutnosti vlastnit specifickou pojistku pro půjčovny a živnost. Ambice P2P programu je uspokojit neustále narůstající poptávku pomocí sdílení již vyrobených obytných vozů, aby nebylo třeba vyrábět stále nové. Majitelé navíc dostanou možnost pokrýt náklady na svůj karavan a pomohou zpestřit nabídku na trhu.

„Mimo to se nám k dnešnímu dni podařilo obsloužit více než 800 zákazníků, což necelý rok od startu považuji za velký úspěch. Naše cíle jsou však podstatně větší, a proto již také jednáme o dalších investicích. Spolu s nimi plánujeme v příštím roce výrazně urychlit expanzi a v regionu CEE se chceme stát lídrem v digitalizaci celého karavanismu. Ovšem již dnes si také razíme cestu do segmentu kempingu, který ke karavaningu neodmyslitelně patří,“ uzavírá Janoušek.

Zdroj informací

Campiri s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

14. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.1062 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál