Srovnejto.cz představuje formou animovaných videí nástrahy číhající na rodinné výdaje

Srovnejto.cz představuje formou animovaných videí nástrahy číhající na rodinné výdaje

Nejlevnější smlouva, která nakonec na plné odškodné nestačí nebo jen jednoduchý zmatek, který mohou mít lidé ve slovech pojištění domácnosti a nemovitosti. Srovnejto.cz představuje známé finanční produkty z jiného, pro klienty mnohdy zdánlivě nedůležitého, úhlu. V krátkých videích ukazuje možné scénáře, které až při pojistné události odhalí nedostatky uzavřených smluv. Ty se přitom dají za pomoci Srovnejto.cz rychle upravit, lehce pochopit a opravdu dobře nastavit.

„Chtěli jsme jednoduše ukázat, na co si u rodinných výdajů dávat pozor, a to ať už jde o pojištění majetku, auta, placení za energie nebo dokonce na co se zaměřit u hypoték a jejich refinancování. Samotným cílem je edukovat a zároveň zajistit, aby lidé nevyhazovali peníze tam, kde to není potřeba, a kde naopak není vždycky nejvýhodnější jít po té nejlevnější nabídce,“ doplňuje k nové kampani Josef Matějovič, Head of Marketing Skupiny Srovnejto.

Ve videích diváky herci za pomoci animací upozorňují například na úskalí nedostatečného pojištění auta nebo majetku. Kampaň přibližuje také řadu pojmů, ve kterých se lidé často nemusí vyznat.

„V současné době je v České republice pojištěna zhruba polovina domácností a pouhé dvě třetiny rodinných domů. Přitom nejde jen o živelné pohromy, ale daleko častěji třeba vytopíte souseda nebo vám ukradnou z vaší garáže kolo. Upozorňujeme i na rozdíly v pojmech jako je potopa, povodeň, zátopa nebo vytopení, abyste pak právě při návštěvě rozčíleného souseda ze spodního patra nebyli překvapeni, že vaše smlouva na takové škody nemyslí,“ popisuje Martin Daneš, ředitel divize pojištění Srovnejto.cz. „U povinného ručení upozorňujeme na možné podhodnocené smlouvy. Řidiči sice ušetří několik stokorun ročně, ale v závěru je může nehoda pořádně zadlužit a odškodné pak mohou splácet i řadu let.“

Další spoty divákům vysvětlují, proč se kvůli očekávanému dalšímu nárůstu úrokových sazeb právě teď zaměřit na refinancování hypoték nebo na detaily nové smlouvy na energie.

„Ještě před skokovým zdražením energií v říjnu 2021 přeplácelo na energiích až 85 procent domácností. V aktuální situaci zákazníci bez zafixované ceny platí výrazně více, a tak je o to důležitější vybírat z více možností. Zároveň ale platí, že absolutní cena není jediným parametrem, který sledovat. Mezi další patří délka trvání smlouvy nebo výpovědní lhůty. Nejjednodušší je srovnat si parametry svého připojení a spotřeby třeba přes naši kalkulačku elektřiny a plynu. Z výsledku srozumitelně uvidíte rozdíly mezi jednotlivými dodavateli jak v ceně, tak v dalších parametrech vyplývající ze smlouvy nebo všeobecných obchodních podmínek,“ přibližuje Aleš Fojtík, ředitel divize energií Srovnejto.cz.

Spoty jsou již nyní ke zhlédnutí na sociálních sítích i v online médiích:

Jak si dostatečně pojistit auto – Víte, jak si správně sjednat povinné ručení, abyste se vyhnuli nechtěnému podpojištění?
Pojištění majetku – Máte pojištěnou domácnost i nemovitost? A víte, jaký je mezi tím rozdíl?
Refinancování hypotéky – Víte, že je teď nejvyšší čas na refinancování hypotéky? Hypoteční sazby v dohledné době totiž porostou. Včasným refinancováním tak můžete ušetřit i na pár hezkých dovolených.
Nepřeplácejte za energie – Kdo má fixní smlouvu u svého dodavatele energií, tak se nemusí bát zdražení? Ne vždy tomu tak je.

Zdroj informací

Srovnejto.cz a.s. a NejBusiness.cz

Datum

12. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2701 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál