KKCG prodalo průmyslové budovy v Polsku fondu Jet Industrial Lease

KKCG prodalo průmyslové budovy v Polsku fondu Jet Industrial Lease

Fond Jet Industrial Lease koupil od společnosti VESTINLOG, spadající do skupiny KKCG, výrobně-logistické areály v Polsku. Investice míří do pěti samostatných areálů v západní a střední části Polska. Areály jsou plně pronajaty renomovaným společnostem Kongsberg Automotive, Benteler, Sanden Manufacturing a Auto Acoustics.

K podpisu transakční dokumentace došlo v pátek 3. prosince 2021, vlastníkem nemovitostí se stal SPV Jet Industrial Property Poland SE ve 100% vlastnictví fondu Jet Industrial Lease SICAV, a.s. podfond, transakce se uskutečnila formou share dealu. Prodávajícím je společnost VESTINLOG s.r.o. spadající do skupiny KKCG, která budovy koupila před více jak třemi lety. Investice byla po celou dobu spravována a transakce vyjednávána realitní divizí skupiny KKCG. „Jsem rád, že se naše podnikatelské plány protnuly se zájmy Jet Industrial Lease a povedlo se nám uzavřít tuto oboustranně výhodnou transakci. Od počátku projektu jsme plánovali exit ve vhodnou dobu, tj. ve chvíli, kdy dojde k zajímavému zhodnocení naší původní investice. I do budoucna hledáme zajímavé podnikatelské příležitosti v oblasti průmyslových nemovitostí v Evropě,“ uvedl Petr Pujman, generální ředitel KKCG Real Estate Group.

Areály o celkové rozloze více než 174 000 m² poskytují více než 54 000 m² pronajímatelné plochy a jsou ze 100 % pronajaty. Součástí transakce je také převzetí expanze v jedné z lokalit, která navýší celkovou plochu na téměř 61 000 m². Nemovitosti byly vystavěny v letech 2016-2017 a jsou tvořeny vhodným mixem moderních skladových, výrobních a kancelářských ploch. Přidanou hodnotou je potenciál k dalšímu developmentu s celkovou rozlohou zastavěné plochy cca 10 000 m².

„Konkrétní představa o dalším rozvoji areálu vyplyne z požadavků stávajících nájemců, které již máme indikovány, a budoucích studií. Předpokládáme ale, že bychom mohli v areálu realizovat další výstavbu o užitné ploše 10 000 až 15 000 m². Velkou výhodou je z našeho pohledu i rychlost povolovacích procesů souvisejících se stavebním řízením v Polsku, kdy je možné výstavbu zahájit, realizovat a také dokončit v horizontu jednoho roku,“ říká Managing director fondu Pavel Drabina.

Kromě možností budoucího developmentu vidí Pavel Drabina hlavní benefity transakce zejména v charakteru areálů: „Jedná se o portfolio moderních komoditních nemovitostí s etablovanými nájemci v oblasti automotive, dlouholetými smlouvami a velice zajímavým výnosem.“ Jedná se již o druhou dokončenou akvizici fondu Jet Industrial Lease SICAV, od listopadu 2020 tým fondu prověřil na 300 příležitostí, z nichž aktuálně pracuje na osmi. Tři další projekty v celkové hodnotě cca 40 milionů eur jsou přitom ve finální fázi vyjednávání podmínek kupní smlouvy.

Kongsberg Automotive je nájemcem areálu v Brzesc Kujawski, nacházející se v bezprostřední blízkosti dálnice A1 u města Wloclawek a probíhá zde výše zmíněná expanze. Rozloha pozemku je 60 000 m², zastavěná plocha 17 000 m2, z toho kanceláře zaujímají 3 000 m². Po expanzi bude zastavěná plocha celkem 23 000 m2, z toho kanceláře 4 000 m2.

Druhý areál tohoto nájemce leží na okraji města Koluszki. Rozloha pozemku je 32 000 m², zastavěná plocha 17 000 m², z toho kancelářské plochy činí 2 000 m2.

Areál v blízkosti města Wrzesnia, u dálničního sjezdu A2, je pronajat společností Benteler Automotive. Rozloha pozemku je 32 000 m², zastavěná plocha je 5 000 m², z toho jsou kanceláře o výměře 600 m².

Areál nacházející se na okraji města Polkowice nedaleko dálnice S3 využívá společnost Sanden Manufacturing. Areál je přímo propojen se sousední mateřskou výrobní halou a je zaměřen zejména na kompletaci a logistiku. Rozloha pozemku je 23 000 m² se zastavěnou plochou 6 000 m².

Poslední areál se nachází v průmyslové části města Miedzyrzecz, v blízkosti sjezdu z rychlostní silnice E65. Dálnice A2 je vzdálena 10 minut, nájemcem je zde společnost Auto Acoustics. Rozloha pozemku je 28 000 m², zastavěná plocha 9 000 m², z toho kanceláře zaujímají 600 m².

Zdroj informací

KKCG a.s. a NejBusiness.cz

Datum

12. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.2301 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál