MOBILedit tým společnosti Compelson předpokládá s novými kancelářemi další růst týmu světově uznávaného forenzního softwaru

MOBILedit tým společnosti Compelson předpokládá s novými kancelářemi další růst týmu světově uznávaného forenzního softwaru

MOBILedit tým společnosti Compelson se nedávno přestěhoval do kanceláří v pražských Lighthouse Towers. Tým 25 lidí nově pracuje v holešovických prostorách s kapacitou až 50 lidí, kterou chce co nejdříve firma naplnit. Ty staré společnosti Compelson, která finančně vyrostla za poslední rok dvojnásobně a dosáhla obratu vyšších desítek milionů, již nestačily. Nové kanceláře umožňují nabírání nových zaměstnanců a větší propojení developerů a obchodního týmu. Firma dodává svůj software MOBILedit Forensic, který umožňuje forenzní analýzu mobilních zařízení, bezpečnostním složkám po celém světě, takže s tím ruku v ruce šla také potřeba nového reprezentativního prostředí pro mezinárodní delegace, včetně velkého školícího centra.

“Tyto kanceláře jsme vybrali, protože splňovaly všechna kritéria pro další růst a reprezentaci pro mezinárodní návštěvy. Jako bonus jsme získali úchvatný výhled. Během covidu nám kanceláře s výhledem poskytly útočiště, kde tým v rámci možností trávil čas raději než na home office,” říká Dušan Kožušník, zakladatel a CEO společnosti Compelson.

MOBILedit Forensic

Společnost Compelson dodává forenzní software pro mobilní zařízení do 119 zemí světa. Pracují s ním americké CIA a FBI, britský Scotland Yard i Policie ČR. Firma má díky novým kancelářím reprezentativní prostory pro přijímání častých diplomatických a obchodních návštěv ze všech koutů planety, které jsou pro ni na denním pořádku.

Na tento fakt navazuje i to, že personál bezpečnostních složek, který se systémem pracuje musí být odborně proškolený, protože i jeho rozhodnutí na základě dat nalezených v mobilních zařízeních může pomoci někoho dostat do vězení nebo ho naopak osvobodit. Nové kanceláře nabízí i velké prostory pro taková školení. “Naposledy jsme u nás měli například Kriminalistický ústav či Celní správu,” upřesňuje Kožušník.

Není to jen o výhledu na celou Prahu

Moderní profesionální kanceláře nabízí kromě většího prostoru a pohodlí pro zaměstnance také řadu specializovaných místností. V objektu se nachází hypermoderní forenzní laboratoř, jež byla pro potřeby firmy vybavena na zakázku a nabízí i streamovací studio, aby mohli technici živě přenášet expertní techniky prolomení zabezpečení mobilních zařízení skrze hardwarové metody. Jelikož obchodníci pravidelně volají s klienty ze zahraničí, tak kanceláře disponují i speciální místností, kde mohou fungování softwaru předvést v průběhu videokonference na testovacích zařízeních, což třeba předchozí prostory neumožňovaly. V neposlední řadě zde najdete i “chill room”, kde mohou zaměstnanci relaxovat za doprovodu uklidňující hudby a několika druhů občerstvení.

“Nové kanceláře jsou prvním stupněm pro naší další expanzi. Prostory nám umožňují nabírat nové experty, kteří sdílí naše hodnoty. Zakládáme si na poctivé práci a kultuře, kde se nepracuje pod stresem a vyvíjíme featury, které pomůžou uživatelům našeho softwaru a nám dávají smysl. Naše atraktivní podmínky dokazuje i to, že se k nám v nedávno připojil přední forenzní expert z NÚKIB s prověrkou přísně tajné, který je pro lidi v našem oboru často tou nejvyšší metou,” uzavírá Kožušník.

Compelson

Compelson je průkopníkem v oblasti forenzní analýzy mobilních zařízení – tedy ve využití dat získaných z těchto přístrojů pro vyšetřování či soudní řízení. Tato data v dnešní době často hrají klíčovou roli při usvědčování pachatelů či naopak v ochraně poškozených. Firma stála u zrodu tohoto oboru v České republice a její produkt MOBILedit Forensic patří mezi nejpoužívanější programy svého druhu. Společnost k němu dodává také hardwarový kufr – Connection Kit s rozmanitou škálou konektorů, včetně klonovacích SIM karet, tak aby se dala připojit naprostá většina současných mobilních zařízení. Compelson se ovšem nevěnuje jen samotnému produktu, také pořádá pravidelná odborná školení pro vyšetřovací složky, kde učí, jak získat data přímo z hardwaru mobilních zařízení díky pokročilým technikám forenzní analýzy.

MOBILedit Forensic využívají bezpečnostní složky ve 119 zemích světa, od amerických FBI a CIA přes britský Scotland Yard až po Policii ČR. MOBILedit pro civilní použití má pak přes 6 milionů uživatelů ve více než 160 zemích.

Zdroj informací

COMPELSON Trade, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

7. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

Reklama

Page generated in 1.2608 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál