Zaměstnanci Volkswagen Financial Services získali pro Centrum Paraple 500 000 Kč

Zaměstnanci Volkswagen Financial Services získali pro Centrum Paraple 500 000 Kč

Rozpumpovat krev a zároveň tím přispět na dobrou věc se rozhodli zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services. Chůzí, během nebo třeba jízdou na kole vybrali v rámci iniciativy Pohyb pomáhá celkem 300 000 Kč, jež poputují na rekonstrukci budovy Centra Paraple. Vybranou částku následně společnost navýšila o dalších 200 000 Kč na provoz Centra. Předání samotného daru se pak uskutečnilo 27. listopadu v přímém přenosu z tanečního parketu televizní soutěže StarDance …když hvězdy tančí.

Od ledna do října 2021 sportovali zaměstnanci Volkswagen Financial Services nejen pro své zdraví, ale i pro dobrou věc. V rámci akce Pohyb pomáhá totiž každým zdolaným kilometrem přispívali na modernizaci budovy dobročinné organizace Centrum Paraple, které se zaměřuje na pomoc pacientům s poraněním míchy.

„Smyslem iniciativy Pohyb pomáhá bylo podpořit aktivity Centra Paraple nekonvenční cestou, která kromě ‚pouhého‘ finančního daru navíc zapojí a rozhýbe i naše zaměstnance. Mimo to šlo o skvělý způsob, jak našim kolegům nabídnout extra motivaci k pohybu po měsících strávených na home office,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Do akce se zapojilo na 80 zaměstnanců z řad aktivních i svátečních sportovců, kteří za během deseti měsíců zdolaly celkem 61 147 kilometrů, v průměru tedy skoro více než 200 km každý den. Princip akce byl jednoduchý. Pro každý z prvních deseti měsíců roku 2021 měli zaměstnanci stanovený kilometrový cíl, který bylo potřeba zdolat, ať už pěšky, na kole, na běžkách nebo třeba na bruslích.

Už lednový milník 3 000 km se však ukázal jako příliš skromný: „Naši kolegové se do akce zapojili s opravdovým zápalem. Už po Novém roce tak bylo jasné, že bude třeba nadcházející cíle navyšovat. Jeden z rekordmanů například sám na kole ujel přes 14 000 kilometrů,“ komentuje zápal zaměstnanců Dana Formánková. Každý měsíc zaměstnanci „vysportovali“ 30 000 Kč, a díky nim tak na účet Centra Paraple putuje 300 000 Kč, které společnost navýšila na celkem 500 000 Kč.

S Centrem Paraple pojí Volkswagen Financial Services dlouholeté partnerství sahající až do roku 1995. „Díky Volkswagen Financial Services a výkonům jejích zaměstnanců jsme o velký kus pokročili v modernizaci budovy, kde poskytujeme služby. Příspěvek bude použit na rekonstrukci pokojů, společných prostor a zahrady tak, aby budova a zahrada odpovídaly moderním standardům 21. století a bylo tím ideálním zázemím pro poskytovaní služeb našim klientům,“ dodává David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností, specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg.

Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

Zdroj informací

Volkswagen Financial Services a NejBusiness.cz

Datum

6. prosince 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.4248 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál