Zaměstnanci Volkswagen Financial Services získali pro Centrum Paraple 500 000 Kč

Zaměstnanci Volkswagen Financial Services získali pro Centrum Paraple 500 000 Kč

Rozpumpovat krev a zároveň tím přispět na dobrou věc se rozhodli zaměstnanci společnosti Volkswagen Financial Services. Chůzí, během nebo třeba jízdou na kole vybrali v rámci iniciativy Pohyb pomáhá celkem 300 000 Kč, jež poputují na rekonstrukci budovy Centra Paraple. Vybranou částku následně společnost navýšila o dalších 200 000 Kč na provoz Centra. Předání samotného daru se pak uskutečnilo 27. listopadu v přímém přenosu z tanečního parketu televizní soutěže StarDance …když hvězdy tančí.

Od ledna do října 2021 sportovali zaměstnanci Volkswagen Financial Services nejen pro své zdraví, ale i pro dobrou věc. V rámci akce Pohyb pomáhá totiž každým zdolaným kilometrem přispívali na modernizaci budovy dobročinné organizace Centrum Paraple, které se zaměřuje na pomoc pacientům s poraněním míchy.

„Smyslem iniciativy Pohyb pomáhá bylo podpořit aktivity Centra Paraple nekonvenční cestou, která kromě ‚pouhého‘ finančního daru navíc zapojí a rozhýbe i naše zaměstnance. Mimo to šlo o skvělý způsob, jak našim kolegům nabídnout extra motivaci k pohybu po měsících strávených na home office,“ říká Dana Formánková, HR ředitelka Volkswagen Financial Services.

Do akce se zapojilo na 80 zaměstnanců z řad aktivních i svátečních sportovců, kteří za během deseti měsíců zdolaly celkem 61 147 kilometrů, v průměru tedy skoro více než 200 km každý den. Princip akce byl jednoduchý. Pro každý z prvních deseti měsíců roku 2021 měli zaměstnanci stanovený kilometrový cíl, který bylo potřeba zdolat, ať už pěšky, na kole, na běžkách nebo třeba na bruslích.

Už lednový milník 3 000 km se však ukázal jako příliš skromný: „Naši kolegové se do akce zapojili s opravdovým zápalem. Už po Novém roce tak bylo jasné, že bude třeba nadcházející cíle navyšovat. Jeden z rekordmanů například sám na kole ujel přes 14 000 kilometrů,“ komentuje zápal zaměstnanců Dana Formánková. Každý měsíc zaměstnanci „vysportovali“ 30 000 Kč, a díky nim tak na účet Centra Paraple putuje 300 000 Kč, které společnost navýšila na celkem 500 000 Kč.

S Centrem Paraple pojí Volkswagen Financial Services dlouholeté partnerství sahající až do roku 1995. „Díky Volkswagen Financial Services a výkonům jejích zaměstnanců jsme o velký kus pokročili v modernizaci budovy, kde poskytujeme služby. Příspěvek bude použit na rekonstrukci pokojů, společných prostor a zahrady tak, aby budova a zahrada odpovídaly moderním standardům 21. století a bylo tím ideálním zázemím pro poskytovaní služeb našim klientům,“ dodává David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Financial Services je přední finanční společností, specializující se na podporu prodeje dealerské sítě značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche, Ducati, ojetých automobilů všech značek a prémiových značek Bentley a Lamborghini. Nabízí produkty v oblasti úvěru, operativního leasingu, pojištění a dalších služeb mobility soukromým osobám, podnikatelům i firmám, a to jak pro koncernové vozy – tzv. značkové financování –, tak i pro ostatní vozy na trhu. Volkswagen Financial Services je obchodní divizí skupiny Volkswagen AG, která zahrnuje společnosti Volkswagen Financial Services AG spolu s přidruženými společnostmi, Volkswagen Bank GmbH, Porsche Financial Services a finančními společnostmi v USA, Kanadě a Španělsku, které patří přímo nebo nepřímo společnosti Volkswagen AG – s výjimkou finančních služeb značky Scania a Porsche Holding Salzburg.

Společnost je zastoupena ve 48 zemích, které disponují portfoliem více než 20,3 milionů smluv a zaměstnávají 16 267 pracovníků. Celková aktiva společnosti jsou ve výši přibližně 207,6 miliardy eur a provozní výsledek činí 2,6 miliardy eur. Od svého vzniku v roce 1992 je společnost jedničkou na českém trhu ve financování osobních a užitkových vozů a zaujímá rovněž první místo v operativním leasingu.

Zdroj informací

Volkswagen Financial Services a NejBusiness.cz

Datum

6. prosince 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

3. března 2024

Zaměstnanci Penny si znovu přilepší

Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve zvyšování mezd, ty od 1. března stouply bezmála sedmi tisícovkám...

Reklama

Page generated in 1.267 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál