S bankovní identitou od ČSOB je možné digitálně podepsat dokumenty

S bankovní identitou od ČSOB je možné digitálně podepsat dokumenty

Klienti skupiny ČSOB mohou svoji bankovní identitu nově používat pro zaručené digitální podepisování smluv a dokumentů u soukromých společností, které jsou zapojené do řešení BankID. Bankovní identita také zjednodušuje založení běžného účtu.

„Digitální podpis pomocí služby BankID SIGN jednoznačně garantuje totožnost podepisující se osoby díky identifikaci prostřednictvím bankovní identity. Klient je vyzván k podepsání dokumentu až poté, co odsouhlasí všechny potřebné informace. Zpětně lze také ověřit, kdo se podepsal. Vše je bezpečné, snadné a rychlé,“ popisuje Michaela Lhotková, členka představenstva ČSOB zodpovědná za Inovace a Digital.

Firmy a instituce budou digitální podepisování nabízet klientům ČSOB s bankovní identitou postupně. Podmínkou je jejich zapojení do služby BankID.

Nejrychlejší založení Plus Konta s bankovní identitou jiné banky

Nově je s pomocí bankovní identity také možné zrychlit a zjednodušit založení účtu. Klienti jiných bank si mohou stáhnout mobilní aplikaci ČSOB Smart a díky bankovní identitě si v ní během pár minut zřídit nový účet v ČSOB.

„Založit si naše Plus Konto nikdy nebylo jednodušší. Může to teď udělat každý, s bankovní identitou jakékoli jiné banky se k němu dostane na pár kliků. Odpadá skenování dokladů, korunové platby i čekání na kurýra, vše je vyřešené online během pár minut,“ dodává Michaela Lhotková.

ČSOB patří spolu s dalšími velkými bankami mezi zakládající akcionáře společnosti Bankovní identita, která poskytuje služby elektronické identifikace a podpisu na základě digitálních identit klientů bank. Akreditaci pro bankovní identitu, správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace, ČSOB obdržela jako první banka na českém trhu v říjnu 2020. Letos v lednu ČSOB jako jedna z prvních bank nejprve spustila pro své klienty přihlašování pomocí bankovní identity do online služeb státní správy, jako jsou např. portál občana nebo sčítání lidu, a poté od června také ke komerčním službám firem. Bankovní identitu od začátku letošního roku využilo zhruba 450 tisíc klientů ČSOB.

Zdroj informací

Československá obchodní banka, a. s. a NejBusiness.cz

Datum

6. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1504 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál