Vítězem Inspirativního regionu se stala Jihlava

Vítězem Inspirativního regionu se stala Jihlava

Ve čtvrtek 2. prosince 2021 se v pražském Kampusu Hybernská uskutečnilo dlouho očekávané vyhlášení vítězů soutěže Inspirativní region agentury CzechInvest. Před odbornou porotu předstoupilo pět finalistů se svými projekty zaměřenými na podporu podnikatelského prostředí ve městech a obcích České republiky.

První místo v soutěži si odneslo město Jihlava s Mapou pozemků pro investory, dále aplikací Poplatek z pobytu, určenou podnikatelům v ubytování, a objednávkovou aplikací WebCall, která podnikatelům usnadňuje komunikaci s úřady. Projekty si kladou za cíl zpřístupnit veřejné služby pro podnikatele a investory prostřednictvím jmenovaných elektronických nástrojů.

Na druhém místě stanul Žďár nad Sázavou s průmyslovou zónou Jamská II, která navazuje na úspěšně fungující průmyslovou zónu Jamská I. Město díky tomuto projektu k původním plně obsazeným 20 ha získalo dalších 10 ha určených k výrobě a komplementární činnosti s vyšší přidanou hodnotou.

Třetí místo vyhrálo ostravské Sdílko Poruba. Pravidelná pop-up expozice představuje ty nejzajímavější prodejce a obchodníky z Moravskoslezského kraje. Tento projekt obchodníkům umožňuje vytvářet nové spolupráce a vyzdvihuje důležitost lokálních a kamenných prodejen.

Mezi další soutěžní projekty, které se probojovaly do finále, patřil projekt města Kunovice, který se týkal rozšíření prostor infrastruktury Podnikatelského inkubátoru Kunovice – Stará škola a město Brno s Prototypuj a ověřuj.

V odborné porotě usedl generální ředitel agentury CzechInvest Patrik Reichl, ředitelka Odboru regionální politiky Ministerstva pro místní rozvoj Marie Zezůlková, ředitel Odboru investic a průmyslových zón Ministerstva průmyslu a obchodu Zbyněk Pokorný, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí České republiky Radka Vladyková a projektový ředitel srovnávacího výzkumu Město pro byznys Petr Lutonský.

„Podnikatelé jsou nedílnou součástí místní komunity. Jsou to právě ti, kdo vytvářejí v místě hodnoty a rozvíjí investičně i společensky danou obec. A právě proto jsme rádi, že vzniká takové množství projektů v obcích a městech na podporu podnikatelského prostředí. A protože příklady táhnou, není nic jednoduššího než se s těmito projekty, kterým mnohdy svými službami dopomohl i CzechInvest, pochlubit. Jihlava porotu zaujala nejvíce, protože prostřednictvím digitalizovaných služeb pro živnostníky a investory, které jsou nadto z vlastní dílny informatiků magistrátu, nabízí v této nelehké době vzdálenou, a přitom maximálně transparentní službu. Je to ukázkový příklad digitalizace ve veřejné sféře,“ říká generální ředitel CzechInvestu Patrik Reichl, který je zároveň zakladatelem soutěže.

Vítězové si odnesli ceny od agentury CzechInvest, společnosti Crystal brothers ateliers a také voucher na odborné poradenství od partnera soutěže společnosti Berman Group. Kromě hmotných cen vítězům účast v soutěži přinesla medializaci prostřednictvím videospotů, které budou k vidění na sociálních sítích agentury CzechInvest, možnost získat nové kontakty a zvýšit povědomí o svém městě nebo obci. Finalisté získali také zpětnou vazbu od expertů v oboru.

Součástí finálové akce byla také panelová diskuse, ve které se představili Patrik Reichl, agentura CzechInvest, Radka Vladyková, Svaz měst a obcí České republiky a Jan Vozáb, Berman Group. Moderátor Vladimír Kořen se ptal například na to, jak co nejvíce pozvednout kvalitu jednotlivých regionů a co dělat pro ekonomický rozvoj obce.

Soutěž Inspirativní region

Soutěž Inspirativní region je zaměřena na příklady dobré praxe, které jsou spojené s rozvojem městské samosprávy. Letošní ročník cílil na projekty realizované v letech 2019 až 2020, které se týkají podpory podnikatelského prostředí v městech a obcích v celé České republice. Zájemci mohli do soutěže přihlašovat od 15. září do 15. října 2021 a 21. října 2021 proběhl výběr finalistů. Záznam akce můžete shlédnout zde.

Soutěž Inspirativní region vznikala v rámci projektu Pasportizace (oficiální název "Zefektivnění a optimalizace procesu vyhodnocování, sběru a správy dat potřebných pro mapování regionů a vytvoření Mapy podnikatelského prostředí"), který je podpořený z Evropských strukturálních a investičních fondů v rámci Operačního programu Zaměstnanost.

CzechInvest

Agentura CzechInvest naplňuje klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic v její komplexní podobě. Unikátní spojení regionálního, centrálního a mezinárodního působení zajišťuje integritu služeb a schopnost propojovat globální trendy s regionálními podmínkami v České republice. Regionální kanceláře CzechInvestu naleznete v každém krajském městě. Propojujeme podnikatele, investory i zástupce státu a samospráv na regionální, centrální i mezinárodní úrovni. Zakládáme si na sdílení dat, zkušenostech, otevřenosti a vzájemném rozvoji.

Zdroj informací

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a NejBusiness.cz

Datum

4. prosince 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

11. března 2024

Dell inovuje modely notebooků Latitude pro práci s umělou inteligencí

Společnost Dell uvádí na trh zcela novou řadu Latitude s podporou umělé inteligence. Notebooky vybavené...

8. března 2024

Kancelářská budova AFI City 1 dosáhla s příchodem nových nájemců plné obsazenosti

Mozaika nájemců ve vysočanském věžáku AFI City 1 je již kompletně dokončená. Mezi nové přírůstky mimo jiné...

8. března 2024

Na Slovensku uvedli do provozu největší smart bateriové úložiště nahrazující fosilní zdroje

V průmyslovém parku v Banské Bystrici bylo úspěšně uvedeno do provozu největší smart bateriové úložiště na...

Reklama

Page generated in 1.2744 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál