Podíl v české firmě Bridgewater kupují Slováci z Titans freelancers

Podíl v české firmě Bridgewater kupují Slováci z Titans freelancers

Partnerstvím společností vzniká na česko-slovenském trhu zásadní hráč v oblasti outsourcingu IT specialistů, který společnými silami povede expanzi do střední a západní Evropy. Tuto vizi si TITANS stanovil společně s novým investorem, slovenskou private equity společností Sandberg Capital, se kterou spolupracuje od dubna tohoto roku.

Česká progresivní společnost BRIDGEWATER, která se orientuje primárně na vyhledání a doporučení IT specialistů, vytváří strategické partnerství se společností TITANS freelancers, dlouholetou slovenskou jedničkou v oblasti outsourcingu IT specialistů na tamním trhu.

Majoritní podíl v BRIDGEWATER slovenský TITANS kupují od společnosti Topelex, jejíž většinový majitel Milan Procházka budoval BRIDGEWATER s Jakubem Konečným od samotného začátku. Prodej jeho podílu je tak mimořádně úspěšným završením společného projektu. Zakladatel BRIDGEWATER Jakub Konečný ve firmě zůstává v roli spolumajitele, nadále bude řídit českou entitu a podílet se na další expanzi. Kumulovaná výška tržeb TITANS freelancers a BRIDGEWATER za rok 2021 bude více než 500 milionů CZK.

„Nedostatek technologických expertů je dlouhodobý fenomén. Lokální i mezinárodní společnosti masivně investují do svých IT center, vyvíjí nové produkty a k tomu nutně potřebují ty správné IT specialisty. My v BRIDGEWATER již téměř čtyři roky tvrdě makáme na tom, abychom byli pro IT experty tím správným parťákem v jejich kariérní cestě a jsem moc rád, že se nám to daří. Spojením BRIDGEWATER a TITANS vzniká mezinárodní hráč, který tak může klientům i kandidátům nabídnout kompletní servis nejen v jedné zemi, ale brzy v celé Evropě. Máme ty nejvyšší ambice a já osobně se na spolupráci velmi těším,“ hodnotí Jakub Konečný, zakladatel BRIDGEWATER. Ten svoji společnost založil na konci roku 2017 a její tržby markantně rostou každý rok. Oblíbená firma je známá svou otevřenou a autentickou firemní kulturou, aktuálně zaměstnává 30 recruitment expertů.

„Naší společnou vizí je vybudovat lídra v oblasti IT outsourcingu v regionu střední Evropy. Aktivity, postavení a způsob fungování BRIDGEWATER nám do portfolia výborně zapadají. Je to rychle rostoucí firma, která si za necelé čtyři roky dokázala vybudovat pozici jedné z nejstabilnějších IT outsourcing společností na českém trhu. Proto věříme, že naše partnerství s Jakubem a celým BRIDGEWATER týmem bude směřovat k upevnění naší pozice a dalšímu růstu,“ řekl Róbert Dusík, spolumajitel TITANS.

Společnost TITANS freelancers vznikla v roce 2013 a v průběhu následujících let se stala lídrem na slovenském trhu ve své oblasti. Jejich zákazníky jsou společnosti s vlastním IT týmem, které potřebují dočasně posílit kapacitu na realizaci svých IT projektů. Mezi klienty patří renomované domácí i zahraniční společnosti a TITANS disponuje aktivní databází s 11 tisíci IT specialisty. „BRIDGEWATER bude našim strategickým partnerem v České republice. Už od prvního setkání mezi námi zafungovala vzájemná chemie. Zjistili jsme, že se můžeme jeden od druhého hodně naučit, společně se posunout o úroveň výše a vybudovat mezinárodní TITANS se širším globálním dosahem. Od spolupráce tedy očekáváme propojení slovenského a českého trhu, což přinese více možností a projektů IT specialistům a na druhou stranu zákazníkům větší výběr IT specialistů napříč zeměmi. Je to pro nás významný milník,“ potvrzuje Marek Greško, spoluzakladatel TITANS freelancers.

Ve snaze akcelerovat růst si k sobě TITANS přibral v dubnu tohoto roku investora, slovenský investiční fond Sandberg Capital, který ve firmě získal minoritní podíl. Právě expertiza BRIDGEWATER na českém IT trhu, know-how TITANS freelancers a nadnárodní zkušenosti Sandberg Capital s řízením IT firem, spolu dohromady vytváří výborné předpoklady na vybudování nadnárodního strategického partnera pro firmy i IT specialisty napříč okolními zeměmi.

„Aktivity BRIDGEWATER jsme mapovali již dlouhodobě, přičemž první setkání s majiteli společnosti proběhla ještě před naším oficiálním vstupem do TITANS. Při plánování budoucí expanze byl BRIDGEWATER prioritou číslo jedna. Obě společnosti mají podobnou kulturu a vizi, společně jsme identifikovali řadu synergií. Pevně věřím, že po jejich realizaci budeme schopni poskytovat ještě lepší služby. Jednání probíhala velmi konstruktivně a korektně,“ zhodnotil Matej Klenovský, investiční manažer Sandberg Capital.

Strany se dohodly, že hodnota ani detaily transakce nebudou zveřejněné.

Foto 1, sleva: Marek Greško, spoluzakladatel TITANS freelancers, Matej Klenovský, investiční manažer Sandberg Capital, Róbert Dusík, spoluzakladatel TITANS freelancers a Jakub Konečný, zakladatel Bridgewater.

Foto 2, sleva: Matej Klenovský, investiční manažer Sandberg Capital, Róbert Dusík, spoluzakladatel TITANS freelancers, Jakub Konečný, zakladatel Bridgewater a Marek Greško, spoluzakladatel TITANS freelancers.

Zdroj informací

BRIDGEWATER s.r.o. a NejBusiness.cz

Autor foto: Antonín Lavrenčík

Zdroj: TITANS freelancers

 

Datum

3. prosince 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 0.9779 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál