BILLA do podzimní Sbírky potravin přispěla více než 51 tunami zboží

BILLA do podzimní Sbírky potravin přispěla více než 51 tunami zboží

Společnost BILLA je každoročním partnerem dobročinné Sbírky potravin. Letos aktivovala celý řetězec s cílem vybrat co nejvíce zboží pro osoby v tíživé životní situaci. Kromě prodejen s dobrovolníky zapojila i ostatní prodejny, kde se sběrem pomáhali samotní zaměstnanci řetězce BILLA.

Do podzimního kola Sbírky potravin společnost BILLA zapojila 58 prodejen s dobrovolníky, na zbylých 183 prodejnách během dne sbírky vypomáhali se sběrem, uskladněním a předáním charitativním organizacím sami zaměstnanci BILLA. Díky aktivní spolupráci se v řetězci BILLA v celé České republice podařilo vybrat přes rekordních 51 tun zboží. Nejaktivněji lidé přispívali v prodejně v Berouně a v Praze 4 v obchodním centru DBK.

„Jsme velice vděční všem zákazníkům a našim zaměstnanců, že projevili solidaritu a pomohli nám vybrat pro nás rekordní množství potřebných potravin a drogistického zboží, to je o čtvrtinu více než v jarním kole sbírky,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.

V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se podařilo vybrat přes 357 tun potravin, ze kterých je možné připravit až 714 000 porcí jídla. Zákazníci přispěli také 53 tunami základní drogerie a hygienických potřeb. Celkem se tak vybralo 410 tun zboží. Jde o druhý nejlepší výsledek v historii sbírky.

Sbírka

Sbírka potravin je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Cílem sbírky je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.

Zdroj informací

BILLA, spol. s r. o. a NejBusiness.cz

Datum

2. prosince 2021

Ke stažení

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.159 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál