Rozšíření mezinárodního třídícího centra balíků v Jihlavě je ve finále

Rozšíření mezinárodního třídícího centra balíků v Jihlavě je ve finále

Nadnárodní balíkový přepravce GLS před vánoční sezónou dokončil výrazné rozšíření třídícího centra v Jihlavě. Nová hala o rozloze 4.700 m² umožní v první etapě navýšení kapacity o 50 %. Součástí investice ve výši 12 milionů EUR je také moderní třídící technologie s více než kilometrem dopravníků usnadňujícím manuální práci. Nová a původní hala jsou propojeny 48 metrů dlouhým spojovacím nadzemním krčkem. Přepravce před Vánoci i s ohledem na nepříznivý vývoj pandemie očekává zvýšený nápor. Dárky doporučuje objednávat do pátku 17. prosince.

Třídícím centrem balíků GLS v Jihlavě prošly od roku 2012 stamiliony balíků ze všech koutů Evropy. Vlivem raketového růstu e-commerce v loňském roce ale dospělo ke svým kapacitním limitům. Stavba rozšíření třídícího centra s halou o rozloze 4.700 m² a zpevněnými plochami přes 12.000 m² zahájená v listopadu roku 2020 dospěla do finále a za necelý rok je plně připravena na první zatěžkávací zkoušku v podobě vánoční sezóny.

„Součástí investice ve výši 12 milionů EUR je i moderní třídící technologie usnadňující manuální práci s více než kilometrem dopravníků a bezpečnostní systém umožňující sledovat každou jednotlivou zásilku po celou dobu třídění. V prvním kroku dojde k navýšení kapacity o 50 %, samotná hala má však rezervu pro další rozšíření a zkapacitnění technologie až na dvojnásobek současného stavu,“ vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Kromě moderního sociálního traktu je součástí investice i prostor pro rozšíření kanceláří zákaznického servisu a prostorů pro práci IT odborníků včetně nové velké serverovny. Práci zde v budoucnu nalezne zhruba stovka nových pracovníků v provozu vlastního třídění balíků a řada odborníků z oblasti prodeje a poprodejního servisu, logistiky nebo informačních technologií včetně vysoce kvalifikovaných vývojářů software.

S maximální péčí o přírodu i balíky

Celý projekt je koncipován s maximálním ohledem na životní prostředí, proto je jeho součástí systém na využití dešťové vody, vytápění tepelným čerpadlem, LED osvětlení nebo zesílená izolace pro minimalizaci energetických ztrát. V příštím roce je v plánu osazení střechy fotovoltaickými panely, instalace nabíječek elektromobilů nebo vytvoření zelené fasády včetně ptačích budek.

Důraz na udržitelný rozvoj jde ruku v ruce s péčí o balíky, které neopustí po celou dobu třídění dopravníkový systém. Teleskopické dopravníky vysunované až do přepravních kontejnerů minimalizují manipulaci s balíky, které jsou navíc při celé své cestě po hale pod neustálým dohledem nejmodernějšího kamerového systému. Spolu s jejich vážením a skenováním tak utvářejí ucelený systém zpětné dohledatelnosti každého jednoho balíku.

Dárky objednávejte do 17. prosince

GLS před Vánoci s ohledem na sílící pandemii COVID-19 očekává zvýšený nápor, proto zákazníkům radí, aby nákupy z e-shopů nenechávali na poslední chvíli. „Loňské rekordy budou letos opět překonány, a proto zákazníkům doporučujeme objednávat dárky s doručením na domácí adresu do pátku 17. prosince, aby e-shopy měly dostatek času zboží zabalit a vyskladnit tak, aby došlo k předání balíku do přepravy GLS v pondělí 20. prosince. V tom případě stihneme provést i druhý pokus o doručení, když není příjemce zastižen,” upozorňuje Pavel Včela.

GLS Group

GLS Group je předním poskytovalem mezinárodní balíkové přepravy. Společnost svým zákazníkům napříč 41 zeměmi poskytuje spolehlivé a kvalitní zásilkové služby doplněné o nákladní a expresní služby. Díky rozsáhlé mezinárodní síti a výborným znalostem lokálního trhu mohou zákazníci očekávat bezproblémové, flexibilní a osobní služby napříč Evropou i mimo ni. GLS rovněž působí prostřednictvím dceřiných společností, které má ve stoprocentním vlastnictví také v Kanadě a na západním pobřeží USA. Síť GLS se skládá ze 71 ústředních a regionálních překladišť a z 1 500 dep, které jsou podporovány přibližně 31 000 dodávkami a 4000 nákladními vozy. GLS zaměstnává přibližně 21 000 lidí. V roce 2020/21 dosáhla společnost GLS rekordních zisků ve výši 4,5 miliardy EUR a navzdory globálním výzvám doručila 840 milionů balíků.

Zdroj informací

GLS Czech Republic s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

27. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2017 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál