Port7, nový multifunkční projekt Skanska, je po 9 měsících výstavby z 27 % pronajatý

Port7, nový multifunkční projekt Skanska, je po 9 měsících výstavby z 27 % pronajatý

Port7, nový mixed-use projekt na Praze 7, který vyrůstá mezi nádražím Praha Holešovice a břehem řeky Vltavy získal dva nové nájemce. Skupina Direct, kam patří Direct pojišťovna, Fidoo, Direct auto a Direct nadace, podepsala dlouhodobou nájemní smlouvu na 4 200 m² a pronajala si celou budovu Alexandria včetně maloobchodních prostor v přízemí. Scott.Weber Workspace, dynamicky rostoucí operátor flexibilních kanceláří a coworkingů, si pronajal 3 800 m² v budově Edinburgh jako své 10. centrum. Spolu s Očním centrem Praha, vůbec prvním nájemcem na projektu, je Port7 ze 27 % pronajatý. Dokončení projektu, u něhož se nyní již staví nadzemní patra, by měl být dokončen ve druhém čtvrtletí roku 2023.

Port7 je multifunkční projekt, který nabízí 35 000 m² špičkových administrativních a maloobchodních ploch, nově vytvořený dvouhektarový veřejný park a rekonstruovanou vltavskou náplavku. Zelené plochy, které budou v kaskádách sestupovat k řece, budou rozděleny na několik tematických částí. V návrhu počítáme se společenskými, volnočasovými a sportovními aktivitami.

“Pronájem čtvrtiny projektu 1,5 roku před jeho dokončením považuji za vynikající výsledek. Těší nás, že špičkové kancelářské projekty stále přitahují nájemce, kteří oceňují inovativní a dlouhodobě udržitelná řešení našeho celkového konceptu,” říká Jana Prokopová, ředitelka pronájmů a správy nemovitostí Skanska Commercial Development, obchodního zastoupení v České republice.

Skupina Direct (Direct pojišťovna, Fidoo, Direct auto, Direct nadace), která je součástí VIGO Investments, si pronajala celou budovu Alexandria, tj. 4 200 m² prvotřídních kanceláří.

Pavel Řehák zakladatel skupiny Direct, vysvětluje důvody, proč přesouvá celou společnost do Port7: “Byli jsme v kontaktu se Skanska delší dobu, protože se nám líbí její moderní, inovativní a dlouhodobě udržitelné kancelářské budovy. Vzhledem k tomu, že jsme v poslední době výrazně rostli, rozhodli jsme se, že si v Holešovicích, kde jsme zvyklí, pronajmeme větší prostory. Budova Alexandria je pro nás ideálním řešením. Jako jediný nájemce si ji budeme moci plně přizpůsobit dle našich potřeb. Na své nové působiště se velmi těšíme.”

Scott.Weber Workspace, rychle rostoucí operator flexibilních kanceláří a coworkingů, si pronajal v budově Edinburgh 3 800 m². Skanska a Scott.Weber tak navazují na úspěšnou spolupráci, kterou zahájili na Praga Studios v roce 2019 a která pokračovala letos, kdy Scott.Weber převzal prostory coworkingového centra BusinessLink v budově Visionary na Praze 7.

Adam Zvada, majitel a výkonný ředitel Scott.Weber, zhodnotil pronájem prostor v Port7: “Snažíme se našim klientům nabízet prémiové kancelářské a coworkingové prostory v atraktivních lokalitách, které vždy nabízí něco zajímavého. Holešovice považujeme za druhý Karlín a sázíme na jejich zářnou budoucnost. Port7 nabízí nejen kvalitní administrativní prostory, ale také krásné výhledy na řeku a Troju, restaurace, kavárny, wellness služby a odpočinkové prostory včetně veřejného parku s promenádou a sportovišti. Jsem si jistý, že naši klienti ocení energii jak Port7, tak zrekonstruované holešovické náplavky.”

Port7

Port7 promění brownfield u Trojského mostu v nové pulsující centrum pražských Holešovic. Tři kancelářské budovy podle návrhu renomovaného studia DAM.architekti nabídnou po svém dokončení ve druhém kvartálu 2023 celkem 35 000 m² špičkových kancelářských a maloobchodních prostor. Mezi jednotlivými budovami vznikne piazza s obchody, restauracemi, kavárnami, bistry a provozovnami drobných služeb. Součástí projektu je velký veřejný prostor. Park spolu s promenádou podél břehu řeky budou zvát k oddechu, procházkám, setkávání s přáteli či práci. Kancelářské budovy byly navrženy a jsou stavěny jako dlouhodobě udržitelné, úsporné a inovativní tak, aby splňovaly kritéria tří předních mezinárodních certifikací: LEED Platinum, WELL Platinum a WELL Health & Safety Rating.

Port7 v číslech

Začátek výstavby: 2/2021
Plánované dokončení: Q2/2023
Počet kancelářských budov: 3
Kancelářské prostory: 31,000 m²
Maloobchodní prostory: 4,000 m²

Zdroj informací

Skanska a.s. a NejBusiness.cz

Datum

27. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3646 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál