Obchodní řetězce jsou v nouzovém stavu opět zvýhodňovány oproti českým drobným podnikatelům

Obchodní řetězce jsou v nouzovém stavu opět zvýhodňovány oproti českým drobným podnikatelům

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) se ohrazuje vůči nerovnosti přístupu vládních omezení k drobným podnikatelům.

AMSP ČR si je vědoma závažnosti zhoršující se epidemiologické situace a nutnosti zavést příslušná opatření. Ohrazuje se však vůči nerovnosti přístupu vládních omezení k drobným podnikatelům oznámeným na včerejším brífinku vlády s účinností od dnešní půlnoci. Výhrada se týká zejména venkovních vánočních trhů, které se musejí dnešním dnem zcela uzavřít na 30 dnů. Na rozdíl od nich však mohou dále fungovat trhy farmářské a zejména prodej vánočního zboží v hypermarketech.

Dotčení podnikatelé toto vnímají jako zásadní nerovnost a nelogičnost kroků Ministerstva zdravotnictví. Vložili do přípravy vánočních trhů veškeré své finanční zdroje, nakoupili zboží, zaplatili předem brigádníky a zákaz vánočních a adventních trhů je pro ně faktický lockdown.

Na vánočních trzích jsou jako na jediném místě prodávány ruční řemeslné výrobky českých výrobců, které nenabízejí unifikované nabídky nadnárodních hypermarketů, a je dlouhodobě velmi obtížné jejich tradici zachovat. Jde o drobné podnikatele a živnostníky, kteří se nemohou dostat do obchodních center, zachovávají tradiční české řemeslo, které zákazník v hypermarketech nekoupí.

AMSP ČR apeluje na vládu a požaduje zmírnění restrikcí vůči venkovním vánočním a adventním trhům v podobě zachování jejich provozu za podmínek stejných jako platí pro farmářské trhy anebo kompenzací všech nákladů spojených s nerealizovaným prodejem.

Zdroj informací

Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a NejBusiness.cz

Datum

27. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3815 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál