BlindShell potřetí v řadě mezi nejrychleji rostoucími firmami

BlindShell potřetí v řadě mezi nejrychleji rostoucími firmami

Potřetí za sebou se BlindShell, česká firma, která vyvíjí telefony pro zrakově postižené a prodává je ve třiceti zemích po celém světě, umístil v Deloitte Fast 50. Žebříček 50 nejrychleji rostoucích technologických firem každoročně vyhlašuje poradenská společnost Delloitte a BlindShell se s celkovým růstem 474 % dostal na 21. místo mezi českými firmami.

Po umístění mezi Rising Star v roce 2019 (15. místo s 550% růstem) a loňským 26. místem ve střední Evropě a 10. mezi českými firmami s 846% růstem obratu je to další úspěch. Loňské tržby překonaly 25 miliónů korun a za poslední čtyři roky vyrostla podle hodnocení Deloitte Fast 50 CE o 474 procent. BlindShell roste nepřetržitě již sedmým rokem, firma prodala už více než 18 tisíc telefonů pro zrakově postižené.

Telefon BlindShell reflektuje specifické potřeby nevidomých uživatelů. Dá se ovládat hlasem a nabízí celou řadu asistivních aplikací, které nevidomým usnadňují každodenní život, například využitím NFC technologie při označování objektů pro snadné rozpoznání zaměnitelných předmětů. Letos firma představila prototyp nového modelu BlindShell Classic 2, který v mnohém vylepšil úspěšný model BlindShell Classic. Novinkou je třeba unikátní BlindShell Katalog s aplikacemi pro nevidomé.

Za firmou stojí tým kolem Jana Šimíka, který zdůrazňuje, že i letos očekávají rekordní rok. „Překonáme obrat 30 miliónů Kč, především díky uvedení nového modelu. Tradičně se nám nejlépe daří na německém, americkém a italském trhu. Velmi dobře si vede i náš e-shop, přímý prodej. V roce 2020 se přes něj prodávalo 7 procent telefonů, v tomto roce už přes něj vyřizujeme 13 procent objednávek.“

Mobilní telefony nevidomým zjednodušovaly životy. To platilo, dokud se nezačaly prosazovat smartphony s velkým displejem. BlindShell se zrodil z diplomové práce, která měla ulehčit nevidomým jejich ovládání. O rok později, v roce 2014, vyhrál BlindShell soutěž Nápad roku a Nadace Vodafone pomohla celý projekt rozběhnout. Na vývoji se od počátku podílejí sami nevidomí, testují každou funkci. Ve spolupráci s nimi se BlindShell stará i o zákaznický servis. Telefony BlindShell se prodávají ve 30 zemích světa, včetně USA a Kanady.

Žebříček Technology Fast 50 vyhodnocuje nejrychleji rostoucí technologické společnosti, a to na základě růstu tržeb za poslední čtyři roky, tedy za období 2017 až 2020. Do žebříčku se společnosti registrují prostřednictvím webových stránek www.deloitte.com/fast50ce, kde jsou rovněž zveřejněna kritéria pro účastníky a podmínky soutěže.

Zdroj informací

BlindShell a NejBusiness.cz

Datum

26. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1162 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál