Hithit slaví 9 let, pomohl nakopnout přes 4000 projektů a úspěšností překonává světové crowdfundingové platformy

Hithit slaví 9 let, pomohl nakopnout přes 4000 projektů a úspěšností překonává světové crowdfundingové platformy

Přes 300 tisíc registrovaných uživatelů, více než čtyři tisíce spuštěných projektů, které na svou realizaci vybraly přes 350 milionů korun, a úspěšnost téměř 60 procent. Česko-slovenská crowdfundingová jednička Hithit.cz oslavila 20. listopadu deváté narozeniny a jako dárek připravila podcast Všechno, nebo nic.

„Když jsme v listopadu 2012 s Hithitem začínali, měli jsme spuštěných 17 projektů. Dneska jich máme za sebou přes 4 200,“ vypočítává Aleš Burger z Hithit.cz a dodává: „S nárůstem počtu těch, kteří se nebojí jít se svojí kůží na trh, roste dlouhodobě také jejich úspěšnost. Před třemi lety jsme ji měli necelých 50 procent, dneska uspěje téměř 60 procent autorů, což je v mezinárodním měřítku nadprůměrný výsledek.“

Pro srovnání lze uvést, že americký Kickstarter, největší zahraniční crowdfundingový portál, který funguje velmi podobně a pro Hithit byl vzorem svou politikou a pravidly, dosahuje podle statistiky z letošního roku úspěšnosti 39 procent.

Ve velmi nedávné době padl taky na Hithitu další crowdfundingový rekord. Jeho držitelem je publikace Proměny světa, která se stala nejúspěšnější knihou v historii českého crowdfundingu. Týdeník Echo24, který za knížkou stojí, v ní připravil 50 unikátních rozhovorů, na než dokázal od svých čtenářů vybrat přes 2 miliony korun.

Po boku Echa se pak s milionovými projekty letos zařadily pražský gym Železná koule nebo Velká obědová bichle, v minulých letech pak třeba ručně vyráběné boty Vasky. „Česko-slovenský potenciál, co se týče pochopení crowdfundingu jako takového, však není vyčerpaný. Pořád to není první volba těch, kteří mají v hlavě nějaký nápad, ale nemají na něj peníze. Chceme, aby pochopili, že není třeba se nápadu vzdávat nebo chodit do banky, že z pohledu zisku peněz je tu jednodušší cesta, a tou je Hithit,“ upozorňuje Aleš Burger.

Nejenom o tom, jak fungují principy hromadného financování, se tak budou posluchači dozvídat v novém podcastu Všechno, nebo nic. Moderátor Petr Neskusil v něm představuje zajímavé autory, kteří měli na Hithitu kampaň nebo mají ke crowdfundingu blízko. Prvním hostem je Štěpán Kubišta, ředitel Jatek78, kterého později doplní třeba Bára Baronová z nakladatelství Wo-men nebo režisér Vít Klusák. Příběhy lidí, kteří se nebáli splnit si svůj sen, jsou určeny všem, kteří hledají inspiraci nebo si chtějí poslechnout poutavé hosty. Podcast Všechno, nebo nic najdete v podcastových aplikacích Spotify, Apple Podcast, Google Podcast ad.

Zdroj informací

Hithit s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

22. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.3532 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál