Reknihy jsou v novém, o pár ulic vedle a s kavárnou od zakladatelů Cafe Tone

Reknihy jsou v novém, o pár ulic vedle a s kavárnou od zakladatelů Cafe Tone

Již před několika týdny změnilo udržitelné knihkupectví Reknihy adresu revýdejny, tedy místa, ze kterého expedovalo své zásilky. Posunuly se ovšem pouze o pár ulic dál a nově sídlí v těsné blízkosti autobusového nádraží na pražském Andělu. Zásadní změna však nastala v celém pojetí samotného prostoru. Své síly totiž udržitelné knihkupectví spojilo s oblíbenými baristy ze smíchovského Cafe Tone. Vznikl tak unikátní prostor s názvem Double Tone, který propojuje kavárnu, vinárnu, čítárnu a výdejnu zakoupené literatury. Nová pobočka Reknih tak již není jen místem, kde se nachází sklad pro více než 50 000 knih a kam lze donést publikace, které hledají nové majitele, nebo kde si zakoupenou literaturu vyzvednout.

„Stěhovat jsme se chtěli už delší dobu. A to z prostého důvodu. Náš původní sklad prostě přestal stačit. S tím, jakým tempem nám přibývají knihy, které lidé chtějí sdílet, jsme potřebovali větší prostor. Dohoda s Tomášem Ashtarem z Cafe Tone byla vlastně tak trochu náhoda. Nicméně vzniklo to tak, že byli prakticky našimi sousedy a téměř všichni z Reknih za nimi denně chodili pro kávu. Slovo dalo slovo a nápad byl na světě. Protože proč nespojit takové relaxační činnosti jako pití kávy či vína se čtením knih. Navíc teď máme prostor pro uskladnění celkem až sto tisíc knih. Zásadní změnou je však výrazné navýšení počtu knih, které jsme schopni měsíčně odbavit“ komentuje zakladatel a CEO Reknih Tadeáš Kula. Knihkupectví na nové adrese obsadilo zejména sklepní prostory. Tam mají nyní kanceláře, ale i množství regálů po strop zaplněných knihami. Zároveň je v novém podniku také pobočka Zásilkovny, díky které se zde zastaví zase o něco víc zákazníků.

Nádražní 44

Na rozdíl od Reknih ovšem Cafe Tone svou původní pobočku v Lidické ulici neopouští. S novým prostorem může ale výrazně rozšířit nabídku, například o pečlivě připravovaný výběr vín, který na Smíchově, jenž je tradičně spíše pivní, není tak často k vidění. Přesto pro ně zůstává nejdůležitější servírovat kvalitní a výběrovou kávu v té nejlepší podobě. Na adrese Nádražní 44, kde se nová kavárna s čítárnou nachází, tak lze dnes bez problému strávit celé odpoledne a večer. U dobrého vína, dobré knihy a v dobré společnosti. Aby se také obě pobočky od sebe snáze rozeznávaly, nové místo nese název Double Tone.

„Spolupráce s Tadeášem a celými Reknihami se semlela strašně rychle. Jednoduše k nám chodil tak dlouho na kafe, až jsme si vymysleli, že si otevřeme kavárnu a čítárnu v jednom. Zároveň jsme si vybrali místo, se kterým máme do budoucna spoustu plánů. Ať už co se týče samotných prostor, nebo potenciálu celé oblasti, kde dnes probíhá aktivní výstavba bytových domů a kanceláří. Navíc Double Tone nemá o nic menší ambice než se pro nováčky v lokalitě stát tím nejoblíbenějším místem pro šálek kávy a chvilky klidu,“ říká k celému projektu jeho zakladatel Tomáš Ashtar.

Reknihy

Reknihy jsou online platforma, která dává knihám druhý život. Jejím cílem je nastartovat zelené čtení a ukázat lidem, že pro získání jejich vysněné knihy není vždy třeba kupovat si novou. Reknihy totiž přináší možnost nakupovat knihy, které již původního majitele omrzely, nechce je vlastnit a jen se mu hromadí v knihovně. Knihy, které se majitel rozhodne sdílet dál dalším čtenářům, jednoduše pošle na adresu sběrného místa, tým Reknih je pečlivě překontroluje, posoudí a posléze uvede do prodeje na svém e-shopu. Ve chvíli, kdy jsou prodány, získá jejich bývalý majitel kredit, který si může převést na bankovní účet, použít na další nákup nebo jím podpořit Reknihy v jejich snaze o zachování deštných pralesů za pomoci organizace Rainforest Trust. Ročně Reknihy organizaci přispívají více než tisíc dolarů a jsou tak jejím patronem v rámci programu Conservation Circle. Ambiciózní a mladý tým okolo zakladatele Tadeáše Kuly spojuje touha šetřit nejen peněženky čtenářů, ale také naši planetu. V roce 2021 se Reknihy staly vítězem cen SDG v kategorii Mladý lídr a získaly členství ve spolku Slušná firma. Tím se zařadily po bok společností Bezobalu, Kytky od Potoka, Tierra Verde a dalších.

Zdroj informací

Reknihy, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

20. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Doporučujeme

Zajímavosti a tiskové zprávy

5. července 2024

Výroba vozidel v Česku nadále roste

V České republice bylo v prvních pěti měsících vyrobeno 651 935 osobních vozidel. To je téměř o 10 % víc...

30. června 2024

Největší fotovoltaický střešní projekt v Česku: V CTParku Bor na Plzeňku

Přední evropská developerská společnost CTP vybudovala bez využití finanční dotace dosud nejrozsáhlejší...

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

Reklama

Page generated in 1.7041 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál