Díky novým nástrojům společnosti SAP se vývojářem může stát každý

Díky novým nástrojům společnosti SAP se vývojářem může stát každý

Společnost SAP SE představila nové produkty a služby, které umožní urychlit digitální transformaci podniků. Využít je mohou jak profesionální vývojáři, tak i uživatelé se zájmem o informační technologie a vývoj softwaru. Novinky byly prezentovány na celosvětové konferenci SAP TechEd, která proběhla online 16.–18. listopadu 2021.

Během pandemie došlo v důsledku zrychlení digitalizace k prohloubení nedostatku IT odborníků. Podle studie analytické společnosti IDC se převis poptávky po vývojářích softwaru dokonce ještě zvýší, a to z 1,4 milionu plných úvazků v roce 2021 na 4 miliony v roce 2025. SAP proto uvádí nové nástroje, které umožní jak samotný vývoj, tak i integraci různých podnikových systémů, a to včetně vestavěné umělé inteligence, i uživatelům bez znalostí nebo jen s menšími znalostmi programování. Dále jsou k nově k dispozici vzdělávací programy, které pomáhají zaměstnancům i uchazečům o odborné pozice rozšiřovat své dovednosti tak, aby odpovídaly prostředí IT primárně orientovanému na cloud.

„Budoucnost nás, našich zákazníků i partnerů je v cloudu,“ uvedl Juergen Mueller, technologický ředitel (CTO) a člen představenstva společnosti SAP, a dodal: „Naše aktuální oznámení jsou určena jak pro podporu profesionálních vývojářů, tak i všech dalších lidí, které zajímá vývoj softwaru. Současně dávají zákazníkům záruku, že na dnešní inovace půjde navázat.“

Vývojářem může být každý

Společnost SAP zároveň oznámila jednotné prostředí pro vývoj softwaru na úrovni low code/no code (bez znalostí nebo jen s menšími znalostmi programování) na platformě SAP Business Technology Platform (SAP BTP). Ta umožňuje profesionálním vývojářům i dalším zájemcům o vývoj softwaru vytvářet nové aplikace, vylepšovat ty stávající a využívat automatizaci pro složité úlohy. Z pohledu stávajících zákazníků přidání úrovně no-code pro vývoj a automatizaci pomocí vývojového prostředí SAP AppGyver a vylepšení vývoje typu low-code pomocí SAP Business Application Studio znamená, že zákazníci budou schopni efektivněji využívat schopnosti vývojářů softwaru – a to bez ohledu na to, zda jsou zaměstnáni v IT oddělení příslušné organizace.

Společnost DHL, globální lídr v oblasti logistiky, využívá SAP AppGyver k digitalizaci procesů a zefektivnění činnosti zaměstnanců při správě svého vozového parku. „Pomocí SAP AppGyver jsme vytvořili mobilní aplikaci pro systémy iOS a Android, která nám umožňuje lépe spravovat hlášení o škodách na našich vozidlech v celé Evropě,“ uvádí Ilari Aarikka, ředitel divize Trailer Pool & Fleet společnosti DHL, a dodal: „Aplikace nám pomohla zvýšit spolehlivost hlášení a zároveň zjednodušit práci zaměstnancům v terénu.“

Pro profesionální vývojáře nyní model bezplatné úrovně v rámci SAP BTP zahrnuje SAP HANA Cloud a SAP Integration Suite. Společnost SAP také nabízí preview verzi nového vizuálního prostředí Horizon ke svému systému pro tvorbu návrhů SAP Fiori.

Podniková řešení jako skládačka

Společnost SAP dále oznámila několik aktualizací, které mají zákazníkům pomoci integrovat a rozšiřovat jejich podnikání pomocí modulárních a agilních řešení, která řeší jednotlivé problémy. Nejnovější aktualizace sady SAP Integration Suite (integrační vrstva SAP BTP) poskytuje mimo jiné nové předpřipravené adaptéry a další nástroje pro integraci aplikací společnosti SAP i dalších dodavatelů. Očekává se, že do konce roku 2021 bude sada SAP Integration Suite dostupná na platformě Google Cloud. Společnost SAP také poskytne v rámci SAP HANA Cloud nové funkce dynamického rozšíření, které pomohou zákazníkům přesouvat pracovní zátěže do cloudu z jejich on-premise systémů prakticky v reálném čase. SAP rovněž nabídne nové možnosti pro usnadnění migrace z on-premise systémů SAP Business Warehouse do řešení SAP Data Warehouse Cloud a rozšíří možnosti lokalizace SAP S/4HANA Cloud.

Vestavěná umělá inteligence

Společnost SAP dále rozšířila funkčnost vestavěné umělé inteligence (AI), což vývojářům a zákazníkům usnadňuje využití AI a zvyšuje produktivitu. Nové funkce služby SAP Conversational AI zjednodušují vytváření a monitorování chatbotů pro automatizaci úloh a pracovních postupů. SAP plánuje spustit službu personalizovaného doporučování Personalized Recommendation. Nástroj založený na neuronových sítích bude určen pro širokou škálu obchodních scénářů.

Řada produktů a služeb společnosti SAP již využívá možnosti umělé inteligence například k automatizaci porovnávání vnitropodnikových dokumentů, doporučování akcí v pracovních postupech a získávání a zpracování dat z obchodních dokumentů.

Zdroj informací

SAP ČR, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

20. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.1666 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál