SOTIO rozšiřuje portfolio vyvíjených protinádorových přípravků ADC

SOTIO rozšiřuje portfolio vyvíjených protinádorových přípravků ADC

SOTIO Biotech, biotechnologická společnost vlastněná skupinou PPF, oznámila uzavření výhradní licenční a opční smlouvy s LegoChem Biosciences Inc., jihokorejskou biotechnologickou společností zaměřující se na vývoj vlastních přípravků ADC. V rámci spolupráce získá SOTIO práva na využití ADC technologie společnosti LCB pro vývoj až pěti nových přípravků zaměřených proti konkrétním nádorovým antigenům.

ADC neboli konjugované protilátky jsou nosiče cytostatik (např. chemoterapie) se schopností cíleně vybrat nádorovou buňku, navázat se na její povrch a po průniku do ní uvolnit vysoce účinné léčivo bez toho, aby došlo k poškození zdravých buněk.

Dohoda umožňuje společnosti SOTIO kombinovat vlastní vyvíjené protilátky s platformou ADC od společnosti LCB s cílem vyvinout nové přípravky zaměřené na léčbu nádorů. Součástí smlouvy je přístup k patentované technologii ConjuAll™.

LCB má dle smlouvy nárok na celkem až 1 027,5 mil. USD v závislosti na dosažení určitých vývojových a regulatorních fází a také na licenční poplatky z prodeje přípravků v případě jejich uvedení na trh. Z toho je okolo 29,5 mil. USD částka splatná v blízké budoucnosti.

„V SOTIO již několik let vyvíjíme inovativní přípravky ADC a na konci letošního roku plánujeme podat žádost o schválení první klinické studie pro náš hlavní program SOT102. Díky licenční smlouvě s LegoChem můžeme dále rozšířit portfolio protinádorových přípravků o další programy, které se zaměří na různé typy nádorů. Věříme, že díky využití ADC platformy od společnosti LegoChem budeme schopni přinést v budoucnu pacientům moderní a účinné léky,“ uvedl prof. Radek Špíšek, generální ředitel SOTIO.

Zdroj informací

SOTIO a.s. a NejBusiness.cz

Datum

17. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1385 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál