Česká Spořitelna odpustí dluhy v rámci Milostivého léta

Česká Spořitelna odpustí dluhy v rámci Milostivého léta

Klienti s nesplaceným dluhem vůči České spořitelně, který je již vymáhán v rámci exekuce, mají nyní možnost splatit pouze původní dlužnou částku – tzv. jistinu a banka jim následně odpustí zbývající část dluhu. Ta je obvykle tvořena úroky za pozdní splacení a náklady na soudní řízení a exekuci. Spořitelna nyní oslovuje více než 12 tisíc klientů v exekuci pomocí SMS zpráv. Spustila také speciální linku 956 777 385, kde se klienti dozví výši jistiny ke splacení a účet, na nějž mají dlužnou jistinu zaplatit. Po zaplacení jistiny se pak již Spořitelna postará o veškerou komunikaci s exekutory a zajistí vymazání zbývajícího dluhu a ukončení exekuce klienta. 

„Ačkoli nejsou dluhy vůči bankám dominantním důvodem, proč lidé končí v exekuci, je v zájmu banky a celé společnosti, aby se vysoký počet exekucí v Česku významně snížil. Žádná společnost nemůže prosperovat, pokud je její významná část chycena v dluhové pasti,“ říká Tomáš Salomon, předseda představenstva a ředitel České spořitelny. 

„Naším cílem v rámci Milostivého léta je klientům v exekuci maximálně usnadnit splacení jistiny, proto na sebe přebíráme veškerou komunikaci s exekutory a klient pouze zaplatí dlužnou částku na náš účet. Věříme, že tak celý proces maximálně urychlíme a motivujeme co nejvíce klientů, aby této nabídky využili a zbavili se exekuce,“ říká Marek Ambrož, který je ve Spořitelně odpovědný za proces restrukturalizací. 

Jaké jsou podmínky pro využití nabídky v rámci kampaně Milostivé léto? 

  • klient je fyzickou osobou (nevztahuje se na podnikatele) s nesplaceným dluhem vůči České spořitelně, a.s. nebo Stavební spořitelně České spořitelny, a.s. 
  • klientův dluh je vymáhán exekučně - soudním exekutorem

Jak mají klienti postupovat? 

  • klient zavolá na speciální bezplatnou linku České spořitelny  956 777 385, kde mu bude poradcem sdělena výše dlužné jistiny a číslo účtu, na který ji má zaslat 
  • následně zaplatí dlužnou částku – jistinu (nebo její zbývající část) a část nákladů exekuce ve výši 907,50 Kč (750 Kč + DPH a to nejpozději do 28. 2. 2022 
  • Spořitelna následně vyřídí zastavení. Usnesení, že byla zastavena, pošle klientovi přímo soudní exekutor do několika pracovních dnů po uhrazení dlužné jistiny. 

Zdroj informací

Česká spořitelna, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

16. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0764 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál