Společnost Sony přichází s aktualizací softwaru Camera Remote SDK

Společnost Sony přichází s aktualizací softwaru Camera Remote SDK

Společnost Sony dnes uvedla na trh aktualizovanou verzi softwaru Camera Remote Software Development kit (SDK), která přidává kompatibilitu s nově představeným fotoaparátem Alpha 7 IV a klíčové funkce pro podporu třetích stran při vývoji aplikací na míru využívajících špičkový výkon fotoaparátů Sony.

Yasuo Baba, ředitel divize Digital Imaging společnosti Sony Europe BV, uvedl: „Rozšíření naší nabídky pro B2B je zásadní součástí dlouhodobé vize společnosti Sony na trhu se zobrazovacími technologiemi. Od uvedení naší původní sady Camera Remote SDK jsme spolupracovali s několika neuvěřitelně zajímavými zákazníky na vývoji fascinujících aplikací pro zobrazovací technologie. Vývoji tohoto SDK jsme věnovali spoustu úsilí a budeme pokračovat v rozšiřování funkcí na základě zpětné vazby zákazníků.“

Verze 1.05 softwaru Camera Remote SDK, kterou je možné ode dneška zdarma stáhnout, nabízí nové funkce, jež jsou důležité zejména v oblastech elektronického obchodování, systémů rychlostních kamer a tvorby obsahu. Nová funkce ‚Still Image Capture Complete Notification‘ podporuje vyšší efektivitu při nepřetržitém fotografování a nově přidaná možnost ‚Preset Focus and Zoom‘ 3 je funkce, po níž volalo mnoho zákazníků.

Nový režim pro vzdálený přenos obsahu ‚Contents Transfer` pro veškerý zaznamenaný obsah umožňuje, aby kamery zůstaly na místě akce, zatímco vy si můžete prohlížet záznam. To přispívá k zefektivnění pracovního postupu při práci s kamerou. Nově přidaná funkce ‚Zoom Speed`, která umožňuje měnit rychlost zoomu na dálku, otevírá cestu k rychlejšímu snímání. Aby se minimalizovala možnost chyby při ovládání, mohou nyní vývojáři také umožnit zamknutí hardwarových tlačítek na fotoaparátu pomocí funkce ‚Lock Operation Parts‘.

Kompatibilní fotoaparáty a kamery

Společnost Sony je lídrem na trhu bezzrcadlových full-frame (35mm) fotoaparátů, které jsou proslulé svou rychlostí, kvalitou obrazu, rozlišením a širokou nabídkou objektivů.

Software Camera Remote SDK lze použít k ovládání několika fotoaparátů řady Sony, úplný seznam kompatibilních fotoaparátů je k dispozici zde.

Všechny tyto fotoaparáty využívají proslulé obrazové snímače CMOS Exmor R™ a Exmor RS™ od společnosti Sony, které poskytují rozlišení od 12 do 61 MP, stejně jako motory pro zpracování obrazu BIONZTM od společnosti Sony a lze je používat s více než 60 objektivy s bajonetem typu E.

Camera Remote SDK

Software Camera Remote SDK umožňuje uživatelům ovládat fotoaparáty Sony na dálku z počítače, od změny nastavení fotoaparátu až po vzdálené spuštění závěrky a sledování živého náhledu. Pomocí této sady SDK mohou vývojáři softwaru navrhovat aplikace na míru podle podnikových požadavků a integrovat profesionální zařízení Sony pro systémy dronů a rychlostních kamer, u nichž je zásadní velikost, a další funkce v oblasti zdravotnictví, vzdělávání, státní správy a elektronického obchodování.

Zdroj informací

Sony a NejBusiness.cz

Datum

15. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.354 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál