merXu hlásí nové investory

merXu hlásí nové investory

Prodejní online platforma merXu oznámila investiční kolo typu Series A, ve kterém je klíčovým investorem společnost Prosus Ventures a stávající partneři Accel a Point Nine se na něm podílejí. Peníze chce využít na další expanzi – třeba do Německa.

Platforma merXu, za kterou stojí zakladatel Aukra Václav Liška a bývalý CEO polského Allegra Przemyslaw Budkowski, je mezinárodní B2B obchodní portál pro průmyslová odvětví. V současnosti působí v Česku, Estonsku, Maďarsku, Litvě, Polsku, Rumunsku a Slovensku.

Takzvané investiční kolo Series A je určeno pro společnosti, které získaly stabilitu na trhu a řeší optimalizaci produktu a dynamický nárůst klientů. Od tohoto typu investičního kola již výrazně rostou částky, které firma od investorů může získat.

„Těší nás zájem předních venture kapitálových fondů o náš projekt. Za rok působení v České republice se nám podařilo zobchodovat zboží za stovky milionů korun a našich služeb využívá přes 16 tisíc zákazníků. Právě nyní nastal čas pokročit dál a expandovat do dalších zemí, v prvé řadě Německa,“ vysvětluje Václav Liška, jeden ze zakladatelů merXu.

Koronavirus přeje online nakupování

merXu spojuje prověřené kupce i prodejce a umožňuje jim provádět transakce napřímo či prostřednictvím poptávky a její úspěch vychází z aktuálního globálního zrychlení B2B nákupů online, což zefektivňuje vzájemný digitální obchod mezi jednotlivými firmami a jejich dodavateli.

„Majitelé firem a manažeři nákupu jednoduše tráví příliš mnoho času hledáním profesionálních a spolehlivých prodejců. Na druhé straně se výrobci snaží rozšířit své podnikání na mezinárodní úrovni a čelí problémům s platbami a logistikou. Jsme svědky toho, že prostor B2C dnes přechází do značné míry na bezproblémovou zkušenost - takovou, která je z pohledu zákazníka předvídatelná - MerXu se snaží tuto dostupnost a snadnost nákupu rozšířit i na ekosystém B2B v Evropě. Toto nové financování nám umožní urychlit náš růst a zároveň přidávat nové funkce s ohledem na evropské zákazníky,“ uvedl Przemyslaw Budkowski, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti merXu.

Prioritní trhy – Německo a země Visegrádské skupiny

Vybrané peníze od investorů půjdou na další fázi růstu společnosti a plány pro expanzi v nových evropských zemích v čele s Německem, které je dlouhodobě nejdůležitejším obchodním partnerem České republiky a právě online projekt jako merXu může vzájemné obchodní vztahy ještě podpořit.

„Prosus Ventures investuje do odvětví po celém světě, kde inovace mohou významně řešit velké společenské potřeby. Tým merXu vytvořil produkt s jasnou hodnotou pro spotřebitele, který stojí v čele několika hlavních trendů: zrychlení zavádění elektronického obchodování, nearshoringu a přesunu výroby do střední a východní Evropy. Před námi jsou jasné příležitosti k expanzi a jsme rádi, že se můžeme připojit k mimořádně silnému týmu merXu jako investor. Těšíme se na podporu společnosti v její další fázi růstu,“ dodal Sandeep Bakshi, vedoucí evropských investic společnosti Prosus Ventures.

Sonali De Rycker, partner ve společnosti Accel dodává: „Online obchodní platforma merXu pro B2B, která spojuje ověřené kupující a prodávající, poskytuje majitelům firem, manažerům nákupu a výrobcům stejnou bezproblémovou digitální zkušenost, jaká je již rozšířená v oblasti B2C. Díky velkému, roztříštěnému trhu, již „zralému“ pro změny, a výjimečnému zakladatelskému týmu, který dříve úspěšně vyvinul podobné platformy, stojí před týmem merXu obrovská příležitost. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí této cesty.“

Pawel Chudzinski, partner, Point Nine: „Merxu udělalo od naší loňské investice do seed kola velký pokrok. Nyní je připravena škálovat své podnikání a posunout online velkoobchod na úroveň, která dokáže „odemknout“ obrovský potenciál trhu. Jsme nadšeni, že můžeme Przemyslawa a jeho tým nadále podporovat na jejich další cestě.“

Společnost merXu podporuje širokou škálu společností - mimo jiné v oblasti elektrotechniky a osvětlení, nářadí, stavebnictví, průmyslu a strojírenství - tím, že jim poskytuje komplexní platformu pro B2B online obchodování v národním i mezinárodním měřítku. Online obchodování B2B v Evropě roste v letech 2013 až 2020 o sedm procent ročně. MerXu těží ze zrychleného přechodu nákupů B2B na internet, což umožní firmám a jejich dodavatelům se vzájemně najít a obchodovat digitálně.

merXu

merXu je pan-evropské B2B obchodní „tržiště“ sloužící malým a středním podnikům, které chtějí nakupovat velkoobchodní zboží online. Platforma merXu umožňuje výrobcům, velkoobchodníkům, dodavatelům a maloobchodníkům nakupovat a prodávat průmyslové výrobky, jako je kancelářské vybavení, osvětlení, stroje, chemikálie či nářadí. Platforma merXu, která nabízí k prodeji více než dva miliony produktů, slouží více než patnácti tisícům firem ve střední a východní Evropě a v současné době působí v Česku, Estonsku, Maďarsku, Litvě, Polsku, Rumunsku a na Slovensku, přičemž v nadcházejících měsících plánuje rozšíření do Německa a dalších zemí.

Prosus

Nadnárodní skupina Prosus působí v oblasti spotřebitelského internetu a je jedním z největších technologických investorů na světě. Společnost působí a investuje po celém světě na trzích s dlouhodobým růstovým potenciálem, a tak buduje přední společnosti působící v oblasti internetu pro spotřebitele, které posilují postavení lidí a obohacují různé komunity. Skupina se zaměřuje na budování smysluplných podniků v oblasti online inzerce, dodávek potravin, plateb, fintech a vzdělávacích technologií.

Prostřednictvím týmu Prosus Ventures skupina investuje do nových příležitostí pro technologický růst v oblasti logistiky, fintech, zdravotnictví, blockchainu, sociálních a e-commerce platforem, zemědělství a dalších. Tým aktivně podporuje výjimečné podnikatele, kteří využívají technologie ke zlepšení našich každodenních životů.

Každý měsíc více než 2 miliardy zákazníků po celém světě využívají produkty a služby společností, do kterých Prosus investoval, které získal nebo vybudoval.

Accel

Accel je mezinárodní investiční společnost v oblasti rizikového kapitálu - je prvním partnerem výjimečných projektů po celém světě, a to od založení až po všechny fáze růstu. Arista, Atlassian, Braintree, Celonis, CrowdStrike, Deliveroo, DJI, Dropbox, Etsy, Facebook, Flipkart, Freshworks, Jet, Kayak, Lynda.com, Qualtrics, Rovio, Rows, Slack, Spotify, Supercell, Swiggy, Tenable, UiPath, Venmo a Webflow patří mezi společnosti, které firma podpořila za posledních více než 35 let. Pomáháme ambiciózním podnikatelům budovat ikonické globální firmy.

Point Nine

Point Nine je venture kapitálová společnost zaměřená na projekty v rané fázi vývoje se specializací na B2B SaaS a online tržiště. Od svého založení v roce 2011 firma investovala do více než 140 startupů ve více než 30 zemích. Point Nine patřila mezi první seed investory u společností jako Algolia, Brainly, Chainalysis, Clio, Contentful, Delivery Hero, DocPlanner, Factorial, Front, Loom, Mambu, NexHealth, Revolut, Tier, Typeform a Westwing a má jednu z nejvyšších konverzí "seed-to-winner" v oboru.

Zdroj informací

Merxu s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

15. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.2715 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál