KoroNERV-20 po dvaceti měsících končí. Zakládá novou platformu KN-22

KoroNERV-20 po dvaceti měsících končí. Zakládá novou platformu KN-22

Občanská iniciativa KoroNERV-20 se po dvaceti měsících rozhodla ukončit svoji činnost a transformuje se na platformu KN-22. „Výzvy této doby jsou jiné a vyžadují jiný způsob fungování a práce. Proto jsme se rozhodli navázat na KoroNERV-20 novou platformou KN-22,“ vysvětluje dosavadní řídící výbor KoroNERV-20. Nezávislá expertní skupina vznikla 20. března loňského roku a dala si za úkol přinášet nápady a myšlenky potřebné k překonání dopadů pandemie covid-19 na českou společnost a ekonomiku.

Během 20 měsíců existence KoroNERV-20 významně přispěl k podobě veřejné debaty. Výrazně jsme se zapojili do tlaku na vládu, aby jasně ukazovala data o skutečném vývoji pandemie, což bylo základem pro to, aby se lidé a firmy mohli ve velmi nejisté době alespoň podle něčeho rozhodovat. Jako jedni z prvních jsme se postavili proti zásahu do ústavních práv, když vláda na jaře 2020 zakázala vycestovat ze země. Soustavně jsme tlačili na rychlou a efektivní státní pomoc pro podnikatele zasažené lockdowny. Varovali jsme před covidovým zadlužováním státu či před obrovskými společenskými dopady zavřených škol. Propojováním všech relevantních hráčů jsme také výrazně ovlivnili debatu o zodpovědném fungování škol v pandemii.

V březnu 2020 jsme stáli před záhadnou nemocí, o níž jsme věděli jen málo. Dnes máme účinné vakcíny a léky. Ukázalo se ale, že covid-19 je nakonec ještě větším problémem společenským a politickým než medicínským.

A závažné ekonomické a společenské dopady jsou stále před námi. Nejde však o dopady koronaviru jako takového – ten jen zvýraznil dlouhodobé problémy současného uspořádání světa. Jsme proto přesvědčeni, že KoroNERV-20 to nejlepší ze sebe již vydal a jako platforma se do určité míry přežil.

„Nikdo nám nevezme ty hodiny a hodiny vzájemných diskusí, nečekaná přátelství a v neposlední řadě osobní rozvoj. Nekončíme jako lidé či jako přátelé; jsme jen přesvědčeni, že velké výzvy stojící před námi vyžadují nový způsob, jak jim čelit. Proto se v obměněné podoby pustíme do práce jako KN-22. O dalších detailech budeme informovat v nejbližších dnech,“ dodává dosavadní řídící výbor Koronervu, který tvoří Danuše Nerudová, Mariana Čapková, Mojmír Hampl, Petr Stuchlík a Jan Kvaček.

Zdroj informací

KoroNERV-20 a NejBusiness.cz

Datum

11. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.0797 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál