Dobročinný projekt Kopírka hledá kancelář udělal radost 15 neziskovkám

Dobročinný projekt Kopírka hledá kancelář udělal radost 15 neziskovkám

Patnáct neziskových organizací od Plzně po Nový Jičín bylo obdarováno použitými, ale stále spolehlivými a výkonnými kancelářskými multifunkcemi. Jde o vítěze už pátého ročníku dobročinného projektu Kopírka hledá kancelář, který pořádá společnost Canon se svými obchodními partnery. Slavnostní vyhlášení proběhlo v pražské kavárně AdAstra, která zaměstnává hendikepované.

Kopírka hledá kancelář je dlouhodobým projektem Canonu, jehož cílem je přispívat k prodloužení životního cyklu kancelářských přístrojů a zároveň pomoci tam, kde se materiálního vybavení zpravidla nedostává – v neziskovkách. Canon i jeho partneři každoročně věnují stolní i „chodbové“ multifunkce, které by kvůli obměně firemní tiskové flotily byly odsouzeny k recyklaci, ale díky projektu mohou ještě dlouho sloužit dobré věci.

Do letošního pátého ročníku se zapojily tři desítky organizací z celé republiky. Podmínkou účasti bylo stejně jako v předchozích letech zaslání kreativní přihlášky, v níž neziskovky oslovily multifunkci a originálním způsobem jí sdělily, proč zrovna ony pomoc potřebují. Přicházely tak básně, komiksy, kresby, videa, a dokonce originální píseň složená a nazpívaná přímo pro Canon nebo „parte“ starší kopírky, která už dosloužila.

„Máme radost z velkého zájmu o tento projekt a stále stoupající kvalitu kreativních přihlášek. V Canonu jsme velmi pyšní na to, že můžeme pomoci neziskovkám, které si to za svou dlouhodobou činnost zaslouží, a ještě ušetřit životní prostředí. Mě osobně těší, že se náš český dobročinný projekt navíc daří rozšiřovat i za hranice. Nově funguje také v Polsku a věřím, že se postupně přidají i další země,“ říká Eva Kučmášová, šéfka komunikace Canonu ve střední Evropě.

Štěstí se usmálo celkem na 15 přihlášených, třeba Mobilní hospic Strom života z Nového Jičína, pražskou pacientskou organizaci Migréna-help, ústecký klub stomiků 100MICI UL, vznikající Národní basketbalové muzeum v Pelhřimově nebo Goskobelu, sdružení rodičů a přátel dětského sboru Kajetán z Plzně. „Vybírali jsme jednak na základě kvality a originality došlých přihlášek, ale i s ohledem na oborovou a regionální pestrost,“ upřesňuje Kučmášová.

Slavnostní vyhlášení v duchu projektu

Zástupci organizací se sešli ve středu 3. listopadu na slavnostním vyhlášení projektu v pražské kavárně AdAstra. Zúčastnili se jej zástupci společnosti Canon i obdarovaných neziskovek, za Národní basketbalové muzeum dorazila i bývalá reprezentantka a vicemistryně světa Kateřina Elhotová.

„Setkání s neziskovkami je velmi důležitou součástí projektu Kopírka hledá kancelář a bylo nám velmi líto, že jsme takto nemohli kvůli pandemii zakončit loňský ročník. O to víc si ceníme, že si do Prahy letos našli cestu zástupci i z Ostravy nebo Ústí nad Labem a mohli jsme se společně lépe poznat. Spojení s kavárnou, která sama zaměstnává hendikepované, je přirozené,“ říká Jitka Štědroňová z Canonu.

Multifunkce do letošního ročníku projektu Kopírka hledá kancelář věnovala firma Canon a partnerské společnosti VDC kancelářská technika, ICC a Can 21. Projekt bude pokračovat i v roce 2022.

Zdroj informací

Canon a NejBusiness.cz

Datum

11. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1538 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál