Webex Hologram od Cisco umožňuje schůzky v rozšířené realitě

Webex Hologram od Cisco umožňuje schůzky v rozšířené realitě

Společnost Cisco rozšířila svoji komunikační platformu Webex o novou dimenzi. Další vyšší úroveň hybridní komunikace představuje řešení Webex Hologram, které k již známé funkcionalitě Webex přidává využití náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu a do komunikace mezi účastníky přináší využití 3D hologramů. Zapojení rozšířené reality a hologramů odstraňuje propast mezi virtuálním a osobním setkáním.

Webex Hologram představuje reakci na fakt, že hybridní komunikace neustále roste, ale některé aspekty lidských činností doposud ne zcela uspokojivě pokrývá. Problém mohou mít třeba týmy, které musí spolupracovat například při tvorbě návrhů nebo školení s fyzickým předmětem. Holografické schopnosti řešení Webex Hologram umožňují účastníkům vstupovat do interakce způsobem, jaký byl dříve možný pouze při osobní setkání. „Webex Hologram představuje zásadní krok směrem k našemu úsilí vytvořit pracovní prostředí, v němž nebude existovat žádný rozdíl mezi virtuální a osobní spoluprací,“ uvedl Jeetu Patel, výkonný viceprezident a generální manažer Cisco Security and Collaboration.

Jedním z impulsů pro vývoj Webex Hologram byla globálně uplatňovaná restriktivní opatření v souvislostí s pandemií covid 19. Právě ta vyvolala u některých činností potřebu vyšší kvality setkání na dálku. Například když se ve zdravotnictví zavádí nový model lékařského přístroje, je nutné rychle zaškolit lékaře, techniky a pracovníky podpory. S pomocí Webex Hologram lze tento trénink zvládnout na dálku, čímž se šetří čas a cestovní náklady. A účastníci školení mohou vidět chirurgické zařízení ze všech úhlů a v jeho skutečné velikosti, jako by byli všichni přítomni v jedné místnosti.

Podobně užitečný může být Webex Hologram pro nejrůznější konstrukční a servisní týmy. Webex v tomto ohledu již dříve navázal spolupráci se stájí formule 1 McLaren Racing. „Webex Hologram je výkonným nástrojem pro naše konstruktéry, jezdce a posádky, protože dovoluje náš tým podporovat na tratích po celém světě,“ uvedl generální ředitel McLaren Racing Zak Brown. „Místo toho, abychom letěli s technikem za soutěžním týmem nebo vysvětlovali potřebné postupy pomocí 2D obrázků, můžeme s technologií Hologram okamžitě ukázat díl motoru ze všech úhlů pohledu a ve skutečné velikosti, poskytnout instrukce k montáži, jako bychom byli přímo na místě. Ušetří se tím bezpočet hodin strávených na cestách,“ dodal Zak Brown.

Mezi přednosti Webex Hologram patří:

Vysoce realistický zážitek. Webex Hologram navozuje pocit skutečného společného setkání tím, že zobrazuje hologramy reálných lidí v reálném čase. Pro samotné účastníky to znamená poutavější a živější vjemy než při používání avatarů. To samozřejmě přináší i podstatný rozdíl v atmosféře například školení nebo při kolektivním řešení problému.

Sdílení fyzického i digitálního obsahu. Webex Hologram umožňuje prezentujícím sdílet nejen digitální, ale i fyzický obraz. To dovoluje dalším uživatelům doopravdy efektivně spolupracovat. Příkladem využití může být výroba automobilů. Účastníci přicházejí díky Webex Hologram do interakce s fyzickým prototypem vozidla, který je sdílen v prostředí AR (augmented reality). Mohou tak například nahlížet přímo do motoru, podvozku a dalších součástí vozu a poskytovat zpětnou vazbu. Současně je možné sdílet nákresy vozu a další digitální obsah.

Multidimenzionální prostředí pro více uživatelů. Webex Hologram podporuje prezentační prostředí přednášející-více posluchačů („one to many“). To umožňuje vzdálenou účast většího počtu uživatelů, z nichž každý získává stejný vícerozměrný obraz. Tím Webex Hologram výrazně překonává možnosti jiných řešení limitovaných pouze na pohled z jednoho úhlu.

Kompatibilita. Webex Hologram je kompatibilní s předními náhlavními soupravami pro rozšířenou realitu, jako jsou Magic Leap a Microsoft HoloLens.

Webex Hologram bude již brzy integrován do prostředí Webex Suite a umožní vzdáleným a hybridním pracovníkům zapojit se do práce s AR. Společnost Cisco tak dále pokračuje ve zdokonalování a rozšiřování platformy Webex o nová řešení a technologie. Jen za posledních 12 měsíců získal Webex na 1 000 nových funkcí.

Zdroj informací

Cisco Systems (Czech Republic) S.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

9. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.5158 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál