Brněnský Smartlook se stal vítězem The Next Web Tech5 2021 pro Českou republiku

Brněnský Smartlook se stal vítězem The Next Web Tech5 2021 pro Českou republiku

Do užšího výběru Tech5 každoročně postoupí pět nejvýznamnějších scale-up společností z každé země Evropy. V České republice se letos na nejvyšší příčce umístil brněnský Smartlook, který propojuje nahrávací systém a analytické nástroje. Firmám umožňuje sledovat, k jakým interakcím ze strany návštěvníků dochází na webech nebo v aplikacích. Odborné konsorcium pod hlavičkou The Next Web vybírá pětku oceněných na základě růstu, potenciálu a vlastního výkonu společnosti. Ačkoliv se Smartlook neumístil v top 5 celé Evropy, samotné členství v ,klubu' Tech5 pro vybrané firmy znamená, že vstoupí do exkluzivní sítě mladých, progresivních technologických firem. Navíc získá přístup k investorům a technologickým lídrům starého kontinentu.

“Účast v celoevropském finále Tech5 je pro nás obrovskou ctí, ale i výzvou. Pro celou firmu to znamená, že odvádíme skvělou práci. Na druhou stranu máme ambice v žebříčku nadále stoupat a stát se jedním z hlavních hráčů v evropském SaaS odvětví. Zároveň samotná přítomnost mezi další stovkou founderů a technologických nadšenců je přínosná. Navíc věřím, že i díky tomuto ocenění se nám podaří zapsat se na trhu ve Spojených státech, kam máme namířeno,” komentuje CEO a zakladatel Smartlooku Petr Janošík.

V dobré společnosti

Celoevropským vítězem se pro rok 2021 stala britská eventová platforma Hopin. Cenu společnost založená v roce 2019 obdržela i díky tomu, že za dva roky od spuštění získala investice přesahující miliardu dolarů a je dokonce několikanásobným startupovým jednorožcem. Pětice zástupců České republiky ovšem rozhodně nebyla jen do počtu a brněnský Smartlook byl jako držitel první příčky v dobré společnosti. Doplňovaly ho totiž další vycházející hvězdy lokální startupové scény – chytré řešení logistiky Dodo, platforma pro sdílení zážitků z virtuální reality LIV, software pro prediktivní analýzu a zabezpečení síťové infrastruktury IP Fabric a Time is Ltd., který se zabývá produktivitou firemní komunikace. Všichni společně mohou být právem pyšní. Ne každý den se totiž dostanete mezi stovku nejatraktivnějších mladých firem v Evropě.

Smartlook

Smartlook kouzlí s analytikou dat. Jde o software, který propojuje nahrávací systém a analytické nástroje a díky kterému mohou firmy sledovat, k jakým interakcím ze strany návštěvníků dochází. Kombinace živých nahrávek a pokročilých analytických funkcí umožňuje zhlédnout nejdůležitější momenty cesty uživatele přímo očima zákazníka. Neunikne vůbec nic – každé kliknutí a pohnutí myší je detailně zachyceno. Už žádné „proč nedokončil nákup“ nebo „proč nechápe, že na tohle místo klikat nemá“, už žádné hádání, ale hmatatelné odpovědi. Smartlook jsou Brňáci, ale kanceláře mají také v Praze a podívat se na své weby a mobilní aplikace očima svých uživatelů umožňují dnes už více než šedesáti tisícům klientů, mezi něž patří třeba Volvo, Miele, Vogue nebo taky čeští Rohlík a Alza.

Zdroj informací

Smartlook.com, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

5. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.6825 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál