Výsledky IPO FIXED.zone: v nabídce bylo 222 tisíc kusů akcií, investoři chtěli více než milion

Výsledky IPO FIXED.zone: v nabídce bylo 222 tisíc kusů akcií, investoři chtěli více než milion

Investoři vzali útokem akcie společnosti FIXED.zone. Vyplývá to z výsledků dvoutýdenní (od 19. října do 2. listopadu 2021) veřejné nabídky akcií (IPO) českého výrobce a distributora příslušenství k mobilním zařízením, jehož cílem je stát se evropským lídrem. Celkový počet objednávek (1 166 700 kusů) více než čtyřikrát překročil nabízené množství akcií v počtu 222 000 kusů. Přitom za nejvyšší nabízenou cenu 222 Kč bylo poptáváno téměř 850 tisíc akcií.

Společnost Fixed.zone úspěšně upsala své akcie v celkovém počtu 222 tis. kusů za cenu na horní hranici cenového rozpětí 180 – 222 Kč. Hodnota společnosti po úpisu (post money valuace) tak činí 493 284 000 Kč. Společnost obdržela od investorů částku ve výši 49 284 000 Kč, tedy maximální možnou hodnotu.

„Výsledky IPO jsou pro nás obrovským překvapením. Těší nás, že byl zejména mezi českými investory tak mimořádný zájem o naše akcie. Je to pro nás velký závazek. Na kapitálovém trhu jsme chtěli získat 40 až 50 milionů korun pro další růst naší společnosti, expanzi na nové evropské trhy a vývoj inovativních produktů. Investoři nám v rámci IPO nabídli téměř čtvrt miliardy korun,“ uvedl Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

„Další velmi úspěšné IPO na trhu START potvrzuje zájem investorů o české firmy a investice na kapitálovém trhu obecně. Také ukazuje, že trh START se mezi investory dobře etabloval a získal si popularitu. Díky tomu mohou firmy ze segmentu malých a středních firem získávat financování na kapitálovém trhu, což je jeden z hlavních cílů trhu START,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Obchodování s novou emisí bude zahájeno 8. listopadu 2021 v rámci pravidelné denní aukce na trhu START. Ticker emise, tedy název, pod kterým je zařazena v obchodním systému Xetra, je FIXED. Zkrácený název v systému Bloomberg je FIXED CP Equity, v systému Thomson Reuters pak FIXED.pr. Minimální obchodované množství – lot, činí 100 kusů. Aukce emisí na trhu START budou probíhat denně od 9:00 do 12:30 hod.

Českobudějovická společnost vyvíjí a vyrábí nabíječky, držáky, pouzdra a další příslušenství k telefonům a tabletům, které je chrání, nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder na elektroniku. Její vlajkovou lodí je právě oblíbená značka FIXED. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí.

Zdroj informací

FIXED.zone a.s. a NejBusiness.cz

Datum

3. listopadu 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 0.9639 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál