DB Schenker otevírá nový terminál v italské Veroně

DB Schenker otevírá nový terminál v italské Veroně

První pobočku ve Veroně otevřel DB Schenker již před 25 lety, nyní se ji rozhodl přestěhovat do modernějšího logistického centra. Terminál se rozléhá na ploše větší než 40 000 m² a má 60 nakládacích ramp. Každý týden se odsud vypraví 500 kamionů, směřují převážně do Francie, Německa a Rakouska. Ostatní evropské zásilky odbavuje logistický hub v Miláně.

„Nový terminál ve Veroně je pro nás velmi důležitým projektem a jsme rádi, že už můžeme sledovat dokončení výstavby,“ říká Francesca Tommasini, ředitelka pobočky DB Schenker ve Veroně. „Hlavním cílem společnosti DB Schenker je poskytnout zákazníkům komplexní řešení, které dbá na kvalitu a flexibilitu nabízených služeb. Terminál byl precizně navržen tak, aby sklad i kanceláře byly pohodlné, příjemné a ekologické,“ dodává Francesca Tommasini.

Udržitelné prvky terminálu

Při stavbě objektu se využily nejmodernější technologie a materiály s ohledem na udržitelnost celé výstavby. Nová budova spadá do kategorie „Very Good“ dle certifikace BREEAM, což znamená, že splňuje velmi přísné ekologické normy. Například aby se zabránilo plýtvání vody, využívá se na zalévání okolní zeleně nebo pro splachování toalet systémem svedená dešťová voda. Objekt je vybaven solárními panely a systém osvětlení je navržen tak, aby se svítilo jen v místech, kde se zaměstnanci doopravdy pohybují.

Skladovací prostory

Skladovací prostory terminálu se rozléhají na ploše 7 500 m². Budova je postavena na jednom rozponu bez středových sloupů. Takové uspořádání umožňuje pohyb techniky a lidí bez překážek, což je v provozu cross docku, při dovozních a vývozních operacích, velmi užitečné.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

3. listopadu 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1455 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál