Zaměstnanci DB Schenker se aktivně zapojují do ochrany přírody ve středních Čechách

Zaměstnanci DB Schenker se aktivně zapojují do ochrany přírody ve středních Čechách

Logistická společnost DB Schenker pomáhá chránit přírodu na Křivoklátsku. Dlouhodobě o ní pečuje za aktivní účasti svých zaměstnanců. Letos se dobrovolníci z DB Schenker vydali do přírodní rezervace Prameny Klíčavy. V místních hlubokých lesích se nachází zachovalé lužní olšiny a rašeliniště, která jsou domovem pro vzácné mokřadní rostliny a živočichy. Aby tato lokalita nezarůstala trávou, ostřicí a náletovými dřevinami, je potřeba jí pravidelně čistit a sekat. Akce je jednou z mnoha, kterou společnost pořádá v rámci projektu DB Schenker Green Days.

Zaměstnanci DB Schenker z centrály v Rudné si oblíbili Chráněnou krajinnou oblast Křivoklátsko, a proto se tam každoročně vydávají pomáhat. Tradiční akce probíhá ve dvou obdobích, buď na podzim, nebo na jaře. V minulých letech dobrovolníci DB Schenker pomohli s úklidem odpadu po neukázněných návštěvnících podél řeky Berounky, výsadbou aleje lip srdčitých, čištěním lesa od polomů, při zpevnění turistických cest nebo opravách naučných stezek. V loňském roce se ve spolupráci se správou CHKO postarali o údržbu nejzachovalejší květnaté louky na Křivoklátsku v blízkosti Národní přírodní rezervace Týřov, kde s pomocí rýčů a krumpáčů odstraňovali nepůvodní druhy šťovíků a dalších rostlin. Vykopali tak několik stovek těchto rostlin, aby louka mohla na jaře opět vykvést ve své plné kráse.

„V rámci projektů DB Schenker Green Days se dlouhodobě snažíme pomáhat přírodě. Úcta ke svému okolí a ohleduplnost k životnímu prostředí je pro DB Schenker zásadní hodnotou a osobně jsem nesmírně rád, že naši dobrovolníci chtějí takto aktivně pracovat. Jsme zapojeni i do iniciativy Ukliďme Česko, kde navíc pomáháme i s logistikou vybavení pro úklid,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker v České republice.

Zaměstnancům DB Schenker ale není cizí ani práce v jiných lokalitách. Výsadba mladých stromků proběhla v říjnu v rámci akce Den za obnovu lesa pod záštitou Lesů ČR. Malí i velcí dobrovolníci z pobočky ve Strančicích vysadili přes 250 sazenic českých buků v lesích napadených kůrovcem v okolí Konopiště.

DB Schenker je také pravidelným logistickým partnerem i aktivním účastníkem dlouhodobého projektu Ukliďme Česko a Ukliďme svět. Se zaměstnanci se pravidelně zapojuje do úklidu přírody, ale také pomáhá se svozem a kompletací setů na úklid pro organizátory v celé ČR. „S radostí pomáháme iniciativě Ukliďme Česko a Ukliďme svět, která je bezpochyby velkým přínosem jak pro českou přírodu, tak pro celou společnost,“ dodává Tomáš Holomoucký.

DB Schenker

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy. Je specialistou na řízení dodavatelského řetězce a poskytování komplexních logistických řešení – od přeprav, skladování a distribuce až po řízení toku informací.

Celosvětovou síť DB Schenker tvoří přes 2100 poboček ve vice než 130 zemí, kde dohromady zaměstnává téměř 77 tisíc spolupracovníků.

V České republice má DB Schenker prostřednictvím SCHENKER spol. s r. o. silné zastoupení – 2200 kvalifikovaných spolupracovníků na 22 pracovištích po celé České republice. Díky tomu dokáže být svým zákazníkům a obchodním partnerům co nejblíže a pružně reagovat na jejich požadavky. Při poskytování služeb společnost dbá na ochranu životního prostředí a zdrojů. Rovněž přebírá aktivní roli při utváření sociálního a ekonomického prostředí a snaží se přinášet užitek nad rámec společnosti.

Zdroj informací

DB Schenker a NejBusiness.cz

Datum

29. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2008 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál