Společnost ŠKODA AUTO znovu uspěla v soutěži Podnik podporující zdraví 2021

Společnost ŠKODA AUTO znovu uspěla v soutěži Podnik podporující zdraví 2021

Společnosti ŠKODA AUTO dnes získala ocenění Podnik podporující zdraví. Česká automobilka bodovala v součtu všech hodnotících kritériích na více než 95 % a obdržela již potřetí za sebou nejvyšší, třetí stupeň titulu. Certifikát se uděluje na tři roky. Smyslem soutěže je motivovat podniky k podpoře zdraví nad rámec legislativních požadavků. ŠKODA AUTO považuje ochranu zdraví svých zaměstnanců za jednu ze základních hodnot, a proto dlouhodobě vyvíjí řadu aktivit na podporu péče o zdraví a prosazování zdravého životního stylu. Mezi nejnovější příspěvky patří zavedení zcela nekuřáckého prostředí, které od letošního 1. září platí ve všech provozech a areálech společnosti ŠKODA AUTO v České republice.

Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Řízení lidských zdrojů: “Zdraví zaměstnanců má pro nás nejvyšší prioritu. Proto mě obzvlášť těší, že jsme v rámci soutěže „Podnik podporující zdraví“ opět získali nejvyšší ocenění. Zaměstnanci společnosti ŠKODA AUTO mají k dispozici špičkovou zdravotní péči a celou řadu programů na podporu zdraví. Toto ocenění je krásným potvrzením naší práce a zároveň skvělou motivací k tomu, abychom důsledně pokračovali na této cestě.”

Soutěž Podnik podporující zdraví vyhlašuje každoročně Ministerstvo zdravotnictví ČR a hlavní hygienik ČR, organizaci zajišťuje Státní zdravotní ústav – Centrum hygieny práce a pracovního lékařství. V rámci soutěže je hodnocen každý přihlášený podnik podle výsledků dotazníku a velký důraz je kladen taktéž na informace získané z osobního auditu. V jeho průběhu jsou komplexně posuzovány specifické podmínky na konkrétních pracovištích.

Firmy procházejí auditem v několika oblastech, jako je organizace práce, plánování, uplatňování a výsledky podpory zdraví na pracovišti, společenská odpovědnost, ochrana zdraví a vliv organizace na životní prostředí. Jednotlivé kategorie dostávají skóre, z něhož se pak vypočítává celkový výsledek. Jeho výše rozhoduje u udělení adekvátní úrovně na třístupňové škále. ŠKODA AUTO potřetí v řadě získala nejvyšší, třetí stupeň.

ŠKODA AUTO se ochraně zdraví svých zaměstnanců věnuje dlouhodobě na mnoha úrovních. Zaměstnanci mohou využívat zázemí vlastní lékařské péče a Zaměstnanecká pojišťovna ŠKODA poskytuje podpůrné programy a příspěvky na prevenci a poradenství v oblasti vyvážené stravy, pohybových aktivit a zdravého životního stylu. Dále vedle možnosti zcela bezplatného očkování proti sezónní chřipce či klíšťové encefalitidě nabízí svým zaměstnancům také vakcinaci proti covid-19.

Nejnovějším příspěvkem na ochranu zdraví je přechod na zcela nekuřáckou společnost od 1. září 2021. Zákaz kouření platí ve všech areálech, provozech a na vyznačených pozemcích. Automobilka tak navázala na rozsáhlá hygienická opatření, která zavedla v zájmu ochrany zdraví zaměstnanců během pandemie nemoci covid-19. Zaměstnanci dostali k dispozici informace, jak se zbavit závislosti na tabáku, dozvěděli se podrobnosti o zdravotních přínosech tohoto kroku a odborné pomoci během odvykání. ŠKODA AUTO se také ve spolupráci se zdravotními pojišťovnami podílí na úhradě nákladů na terapie.

Vedle toho česká automobilka v rámci své společenské odpovědnosti podporuje zdravotní péči v České republice, zejména v regionech, kde působí prostřednictvím svých výrobních závodů. Je například partnerem organizace Zdravotní klaun, která pomáhá vážně nemocným dětem a jejich rodinám během léčby, v minulosti předala vozy pro rychlou zdravotnickou pomoc a významně se zapojila do aktivit během pandemie koronaviru.

Bezprostředně po vypuknutí první vlny poskytla ŠKODA AUTO finanční příspěvky, automobily či sdílené vozy a skútry zdravotníkům, spolupracuje rovněž s Klaudiánovou nemocnicí v Mladé Boleslavi na očkování. Do opatření proti šíření koronaviru investovala automobilka již více než jednu miliardu korun.

Zdroj informací

ŠKODA AUTO a.s. a NejBusiness.cz

Datum

29. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

13. března 2024

DKV Mobility rozšiřuje síť dobíjecích stanic

Společnost DKV Mobility, přední evropská B2B platforma pro platby a řešení na cestách, rozšířila svou...

12. března 2024

BILLA svoji novou identitu promítá nejen do svých prodejen

Po představení své nové obchodní strategie, zaměřené na podporu zdraví, správného stravování a na...

12. března 2024

SAP představuje novinky ve správě firemních dat s generativní AI

Společnost SAP oznámila novinky zaměřené na správu firemních dat. Nejvíce inovací včetně využití...

Reklama

Page generated in 1.3025 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál