Výrobce technologií pro zemědělce a módní návrhářka, to jsou nejlepší podnikatelé Středočeského kraje

Výrobce technologií pro zemědělce a módní návrhářka, to jsou nejlepší podnikatelé Středočeského kraje

IBM Firma roku 2021 Středočeského kraje nese název Varistar a zabývá se informačními technologiemi v zemědělství. Titul MONETA Živnostník roku 2021 Středočeského kraje si odnesla Martina Pipková Loudová, která navrhuje a vyrábí české originální oblečení.

Vítězná živnostnice Martina Pipková Loudová podniká více než dvacet let. Začala obchodem s dárkovými předměty, pak následoval obchod se spodním prádlem a od roku 2004 je majitelkou a návrhářkou oděvní značky. Začátky nebyly snadné, zadávala externě stříhání i šití, ale dodavatelé nedodržovali termíny. Navíc měla i jinou představu o kvalitě. Po čtyřech letech si řekla, že to chce dělat jinak, nakoupila stroje a vybavení do nové dílny. Najala vlastní švadleny a konečně měla možnost si ohlídat kvalitu oblečení. Chtěla mít originální vzory, které nebude potkávat u konkurence na každé přehlídce. Každý rok navrhuje dvě kolekce, každá má kolem dvou set artiklů. Dnes má čtyři vlastní podnikové prodejny. „Mám zavedenou klientelu, kterou se neustále snažím rozšiřovat o nové obchodní partnery, které si sama aktivně vyhledávám a oslovuji,“ říká vítězná živnostnice Martina Pipková Loudová.

„Velmi mě zaujala, sama si navrhuje i vyrábí. Velmi pěkně svoji práci prezentovala, včetně vlastního modelu, který měla na sobě,“ okomentoval vítězkyni porotce Milan Silný z MONETA Money Bank.

Druhé místo získal Josef Linhart, který se věnuje bezlepkovému vaření. Třetí příčku obsadila Iveta Manieri vyrábějící sýry a mléčné delikatesy.

„Naše služba se snaží skloubit sběr, zpracování a využití dat a informačních technologií v zemědělství, aby naši klienti v oblasti rostlinné výroby významně zvýšili efektivitu svého podnikání při markantním snížení ekologické zátěže a výrazném zvýšení jejich zisku,“ říká spoluzakladatel vítězné společnosti Varistar Jan Semrád.

Systém využívá velké množství historických i aktuálních dat, spektrální satelitní snímky, půdní rozbory, informace o bonitě půdy, reliéfu pole a pohybu vody v půdě, ze kterých zpracovává velmi přesné mapy jednotlivých polí. Díky přesnému popisu každé části pole je pak možné určit optimální dávku hnojiv, pesticidů či osiv pro každou z těchto částí. Základním stavebním kamenem je jednoduchost pro klienty, která eliminuje potřebu investic, získávání nového know-how či personálu. Motivací bylo uspět a přinést do poměrně rigidního oboru zemědělství nové myšlenky, které zvýší efektivitu průmyslové rostlinné výroby a zároveň sníží často velmi kritizovaný ekologický dopad na přírodu a společnost. V současné době firma obsluhuje přes devadesát velkých zemědělských podniků a expanduje do zahraničí. Za dobu své existence neztratila jediného zákazníka. Unikátní částí systému je propojení se zemědělskou technikou.

„Moc gratuluji firmě Varistar za velmi zajímavý a úspěšný nápad. Přeji jí, ať se daří i do budoucna,“ zhodnotila volbu Zuzana Drozdová z IBM Česká republika.

Druhé místo v hodnocení odborné poroty získala firma Dino Toys, výrobce deskových her, obrázkových dřevěných kostek a plastové legendární tatry. Bronzovou příčku obsadila společnost Metal Arsenal, která se věnuje kovovýrobě.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří dokázali v podnikání překonal nejrůznější nástrahy osudu, a přeci to nevzdali a pracují dál, zvítězil a toto ocenění ve Středočeském kraji získala včelařka Kamila Rubešová.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2021 a MONETA Živnostník roku 2021 se uskuteční 7. prosince na pražském Žofíně.

„V uplynulých měsících jsme museli všichni čelit nepoznaným výzvám, a to jak v osobním, tak profesním životě. Už dnes je více než zřejmé, že dopady po koronakrizi budou znatelné. Proto je důležité, aby malé a střední podnikání mělo silné základy a podnikatelé se byli schopni přizpůsobit nové situaci. Z toho důvodu je podpora tohoto segmentu nezbytná. Jsme proto rádi, že můžeme přispět ke zviditelnění podnikatelů i živnostníků ze všech koutů republiky, kteří se snaží neusnout na vavřínech a dělají maximum pro své podnikání i své okolí. I my se nejen v této době snažíme podnikatelskému prostředí pomáhat a na našich malých i velkých projektech maximálně využívat spolupráce s místními dodavateli,“ říká Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS, hlavního partnera podnikatelských soutěží.

IBM Firma roku 2021 Středočeského kraje:

1. Varistar, s. r. o. – informační technologie v zemědělství (Řitka)
2. Dino Toys s r.o. – výroba dětských her, obrázkových dřevěných kostek a plastové legendární tatry (Mnichovo Hradiště)
3. Metal Arsenal s.r.o. – kovovýroba (Lysá nad Labem)

MONETA Živnostník roku 2021 Středočeského kraje:

1. Martina Pipková Loudová – návrh a výroba českého originálního oblečení (Kutná Hora)
2. Josef Linhart – bezlepkové vaření (Černošice)
3. Iveta Manieri – výroba sýrů a mléčných delikates (Kostelec nad Černými lesy)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2021 Středočeského kraje:

Kamila Rubešová – včelařství (Kozomín)

Zdroj informací

MONETA Money Bank, a.s. a NejBusiness.cz

Datum

27. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1609 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál