Omezený nájezd jako strašák při pronájmu obytných vozů?

Omezený nájezd jako strašák při pronájmu obytných vozů?

Půjčování obytných vozů je hitem a zájemců o takový způsob cestování stále přibývá. Až 75 % zákazníků přicházejících do půjčoven jsou ovšem karavanisté začátečníci, kteří mívají z pronájmu obavy. Jednou z nich je, zda jim budou stačit limity kilometrů, které si stanovuje zhruba 80 % pronajímatelů. Z dat největšího agregátoru obytných vozů k pronájmu v Česku, platformy Campiri, však vyplývá, že průměrný zákazník najede při šestidenní zápůjčce pouhých sto osmdesát kilometrů za den.

Denní limity se ale nejčastěji pohybují v rozmezí od tří set do třistapadesáti kilometrů. Vždy se navíc jedná o průměrný denní nájezd, a tak je možné jeden den ujet padesát a druhý den pět set kilometrů. Omezený nájezd se tím pádem stává pomyslným strašákem. Navíc limit ujeté vzdálenosti při zapůjčení vozidla na 7 a více dní často odpadá.

„Tím, že si jednotlivé půjčovny nastavují omezené nájezdy, předchází přílišnému opotřebení svých vozů a snižují riziko, že by se na cestách mohlo něco stát. Zároveň se chtějí vyvarovat extrémů. Vím dokonce o případu, kdy si zákazník půjčovny během třídenní zápůjčky odstěhoval v obytném voze celý byt z Francie. Přesto zde není důvod k obavám. Ať už proto, že při delším zapůjčení limity padají, nebo protože z našich dat víme, že limit překročí jen okolo tří procent zákazníků,“ říká CEO Campiri Lukáš Janoušek.

Pár korun navíc

Každá půjčovna obytných vozů, která si limit kilometrů nastaví, má svůj vlastní systém. Ten se liší nejen ve způsobu nastavení omezení, ale také v placení penále. Nejrozšířenější je však omezení výše nájezdu na den a zpoplatnění dalších kilometrů přes limit. Poplatek za nadlimitní kilometr se v Česku běžně pohybuje mezi šesti až sedmi korunami a nejčastější mezní hodnota kilometrů bývá okolo tří set na jeden den. Je však třeba si uvědomit, že jde o průměrnou hodnotu. Není tak problém během jednoho dne dojet například do Francie a po zbývající čas dovolené se jen projíždět po okolí.

„Při zapůjčení na více než 7 dní většina půjčoven umožňuje neomezený nájezd a někdy je možné si tuto možnost zvlášť přikoupit. I při nastavení limitu tři sta kilometrů na den to však znamená 2 100 km na 7 dní, přitom z našich dat víme, že průměr na šestidenní zapůjčení činí zhruba 1 000 km. Překročit stanovený limit by tak znamenalo, že by člověk v podstatě strávil dovolenou na silnici. A to by při cestovní rychlosti 110 km/h v případě větších obytných vozů bylo také značně vyčerpávající,“ doplňuje Janoušek.

Ve stovkách i tisících

Za osm měsíců působení na trhu obsloužila platforma Campiri již 600 zákazníků. Nájezdy se pohybovaly od dvou set kilometrů při prodlouženém víkendu v Česku až po jednotky tisíc kilometrů při delších cestách po Evropě. Přesto nastavený limit překročil jen nepatrný počet cestovatelů. „Běžně se stává, že klienti jedou třeba do Francie a první den si odkroutí 600–700 km. V dalších dnech najedou každý den například 50 až 150 km a některý den vůbec nic, protože jsou v kempu. Dohromady jim tak limit za celou dovolenou pohodlně vystačí,“ uzavírá Janoušek.

Campiri

Campiri je webová platforma, která odstartovala revoluci v pronájmu obytných vozů. Jejím cílem je kompletně zdigitalizovat celý proces půjčování karavanů tak, aby se daly snadno rezervovat na pár kliknutí a dostaly se ke svým dočasným uživatelům rychle, hladce a bez potíží. Nabízí nejširší paletu obytných vozů a karavanů z půjčoven i od soukromých majitelů. Ambiciózní projekt Lukáše Janouška chce především inspirovat k udržitelnému způsobu cestování, které karavaning přináší, ale klade si také další velké cíle: podporu ekologických pohonů, rozvíjení sdílené ekonomiky a eliminaci negativních dopadů hromadného turismu na životní prostředí a lokální komunity. Platforma Campiri je určena pro všechny, které baví nezávislé cestování, ale například i pro majitele vozů, kteří díky ní mohou svůj nevyužitý karavan jednoduše nabídnout k pronájmu a vydělat peníze.

Zdroj informací

Campiri s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

22. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Zajímavosti a tiskové zprávy

13. června 2024

Skanska uvádí na trh novou lokalitu, Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1 000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první...

24. května 2024

NOBO AUTOMOTIVE bude vyrábět sedladla pro BMW v GARBE PARKU České Budějovice

Společnost GARBE, specialista na logistické a průmyslové nemovitosti ve střední a východní Evropě,...

20. května 2024

Bonami expanduje do Itálie

onami, prodejce nábytku dekorací a vybavení do domácnosti, se rozšiřuje na další trh, tentokrát do Itálie....

10. května 2024

Investiční fond Vetfund otevírá nejmodernější veterinární kliniku v ČR

V Praze na Palmovce zahájila od května svou činnost nejmodernější veterinární klinika v České republice....

2. května 2024

VDT Technology dokončila projekt digitálního dvojčete úpravny vody

VDT Technology, vývojář digitálních aplikací pro vodárenský průmysl, dokončil spolu s partnery inovativní...

23. dubna 2024

Klimatická neutralita ve stavebnictví. STRABAG chce dosáhnout zdánlivě nemožného do roku 2040

Odvětví stavebnictví patří s podílem téměř 38 % na celosvětových emisích k největším znečišťovatelům...

17. dubna 2024

Bonett pod vlastní značkou otevírá první dvě CNG stanice na Slovensku

Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh....

12. dubna 2024

ČEPRO spouští prodej nového paliva se 100% obsahem HVO

Společnost ČEPRO od dubna pro své velkoobchodní zákazníky nabízí nové palivo s obchodním označením HVO...

25. března 2024

Direct pojišťovna překonala další dva milníky. Má 3,5 miliardy v portfoliu a půl milionu klientů

Direct pojišťovna potvrzuje svou dlouhodobou pozici mezi nejrychleji rostoucími pojišťovnami na trhu....

13. března 2024

Komerční banka bude vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ

Od 18. března 2024 do 15. dubna 2024 bude Komerční banka vyplácet zjištěné pohledávky věřitelů Sberbank CZ...

Reklama

Page generated in 1.2659 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál