Nový Peugeot 308 bude mít českou premiéru 30. října na výstavě Prague Car Festival

Nový Peugeot 308 bude mít českou premiéru 30. října na výstavě Prague Car Festival

Netrpělivě očekávaný nový Peugeot 308 bude brzy uveden na český trh. Koncesionáři značky Peugeot už od září přijímají objednávky a za nedlouho k nám začnou přijíždět první vozy. Úplně první exemplář v Česku bude k vidění už o posledním říjnovém víkendu v rámci expozice značky Peugeot na Prague Car Festivalu v sekci Racing Expo v pražských Letňanech.

Nový Peugeot 308 se v mnoha ohledech odlišuje od ostatních vozů modelové řady Peugeot. Je prvním a zatím jediným nositelem nového loga v podobě lví hlavy, které značka představila v únoru 2021. Kromě nového loga Peugeot 308 uvádí také nové technologie a prvky výbavy, které jsou zatím v rámci modelové řady Peugeot exkluzívní, jako například Peugeot Matrix LED Technology, vyhřívaný volant, systém infotainmentu Peugeot i-Connect®, Drive Assist 2.0 či dvě výkonové varianty plug-in hybridního pohonu. Nový Peugeot 308 je ale také jediným klíčovým modelem značky, který neměl světovou premiéru na žádném z mezinárodních autosalonů. Toto privilegium, které si dříve novinky automobilky dopřávaly běžně, mu bylo vinou pandemie odepřeno. Značka Peugeot v České republice se proto rozhodla využít příležitosti pořádání výstavy Car Prague Festival na výstavišti v Letňanech v Praze a představit zde svůj nový model návštěvníkům.

Rozmanitý program a spojení expozic z různých oblastí motorismu zřejmě přiláká do Letňan početnou řadu příznivců nových, historických i závodních vozů. Objeví se zde mnoho divácky atraktivních automobilů, mezi nimiž bude figurovat nový olivově zelený hatchback Peugeot 308 ve vrcholové výbavě GT PACK.

Na stánku značky Peugeot mu bude dělat společnost další zajímavý exponát, a to legendární Peugeot 206 WRC, který na výstavu zapůjčil rallyový jezdec a koncesionář značky Peugeot Štěpán Vojtěch. Vystavovaný Peugeot 206 WRC chassis No. 8 má za sebou bohatou závodní kariéru. Za jeho volantem se vystřídaly ikony rallye jako Marcus Grönholm nebo Renato Travaglio, který s ním získat v roce 2002 titul mistra Itálie i mistra Evropy v rallye. V roce 2014 tento vůz odkoupil Štěpán Vojtěcha a v dílnách Federal Cars v Liberci ho repasoval a připravil pro sezonu 2015, v rámci níž pak posádka Vojtěch - Ernst vybojovala bronz na Rally Bohemia.

Zdroj informací

P Automobil Import, s.r.o. a NejBusiness.cz

Datum

21. října 2021

Fotogalerie

Sociální sítě NejBusiness.cz

Doporučujeme

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.2988 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál