Mibcon pomáhá růst společnosti NAY, jedničce v prodeji spotřební elektroniky na Slovensku

Mibcon pomáhá růst společnosti NAY, jedničce v prodeji spotřební elektroniky na Slovensku

Společnost NAY, jejíž dceřinou firmu Electro World známe z českého prostředí, provedla ve spolupráci se společností Mibcon výraznou optimalizaci a restrukturalizaci svých provozních systémů. Cílem rozsáhlého projektu bylo zlepšit dobu odezvy systémů a optimalizovat jejich výkon. Přechod na nový databázový systém také připravil prostředí pro budoucí využití nových technologií, které společnosti umožní být inovativní a růst.

„Změny podnikání v oblasti retailu kladou vyšší nároky na IT systémy. Pro jejich optimální chod bylo v NAY nutné řešit problémy ve výkonnostních parametrech produktivních systémů. Zároveň jsme provedli jejich generační obměnu a připravili prostředí pro přechod na SAP S/4HANA s většími možnostmi využití moderních technologií,“ říká Juraj Vojtko, výkonný ředitel společnosti MIBCON SK a člen představenstva MIBFORMA.

Transformace systémů společnosti NAY byla opravdu výrazná. Zahrnovala změnu operačního systému, datového centra, HW i databází. Probíhala v několika krocích, kdy nejprve proběhlo otestování původních systémů v privátním cloudu společnosti Dragon Internet uzpůsobeném pro provoz SAP systémů. Dále následovala migrace celé architektury SAP do datového centra Dragon Internet, migrace na novou databázi SAP HANA/Sybase ASE, jiný hardware a operační systém Linux.

Projekt hodnotí společnost NAY jako velmi úspěšný, s minimálním negativním dopadem na jejich podnikání. Ocenili zejména to, že po testování se výrazně zkrátila doba odstávky produkčního systému oproti původně plánované variantě. Migrace mezi hostingovými centry, na novou databázi a operační systém byla v každém prostředí dokončena do 12 hodin, takže zákaznický provoz nebyl nijak ovlivněn.

Zdroj informací

Mibcon a NejBusiness.cz

Datum

21. října 2021

Sociální sítě NejBusiness.cz

DoporučujemePřihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

Reklama

Page generated in 1.1488 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál